ביטוח סיעודי לילדים על הרצף

ביטוח סיעודי אמנם מזוהה עם אנשים מבוגרים מאוד, אבל הוא עשוי להיות רלוונטי גם בגיל צעיר. בפרט נדרשים משאבים כלכליים משמעותיים לטובת טיפול צמוד בילדים על הרצף האוטיסטי, ואחד המקורות לכך הוא פוליסה מתאימה. כאן בעמוד תמצאו מידע מקיף לגבי ביטוח סיעודי לילדים על הרצף, כך שתוכלו להבין מהן האופציות העומדות בפניכם וגם איך לממש פוליסה קיימת.

מי מציע ביטוח סיעודי לילדים על הרצף?

מסיבות שונות, ביטוח סיעודי הוא מוצר לא משתלם עבור חברות הביטוח. בהתאם לכך בשנת 2019 חברות אלה הפסיקו למכור את הביטוחים הסיעודיים הפרטיים, לכל הגילאים. כמובן שמי שרכש פוליסה לפני שנה זו זכאי להפעיל את הביטוח במידת הצורך. לעומת זאת, קופות החולים כן מציעות כיסוי למקרים שבהם אדם לא יכול להתנהל באופן עצמאי, כולל ביטוח סיעודי לילדים על הרצף האוטיסטי. הכיסוי מוצע דרך תוכניות שב"ן (שירותי בריאות נוספים): כללית מושלם, מכבי סיעודי, מאוחדת סיעודי וכו'.

תוכן עניינים

כמה עולה ביטוח סיעודי לילדים עם אוטיזם?

העלות של ביטוח סיעודי לילדים על הרצף נקבעת בהתאם לגיל ההורים. ליתר דיוק, ילדים שהוריהם רוכשים פוליסה מהסוג הזה נכללים בה באופן אוטומטי, כשאין תוספת למחיר לבני ובנות 0-18. העלות של ביטוח סיעודי בקופות החולים נקבעת על סמך הגיל, ומשתנה מעט בין קופה לקופה. לדוגמה, במכבי סיעודי העלות בגילאים 31-35 היא 34 ₪ לחודש, בגיל 36 היא עולה ל-48 ₪ בחודש, בני ובנות 41-45 ישלמו כ-59.5 ₪ לחודש, ובגיל 46 התשלום החודשי מזנק ל-105 ₪ (וממשיך לעלות כמובן גם לאחר מכן).

כמה כסף אפשר לקבל כשיש ביטוח סיעודי לילד על הרצף?

עבור ילד או ילדה על הרצף האוטיסטי שמוגדרים כ"סיעודיים" התגמול החודשי הינו 5,000 ₪ אם הילדים שוהים בבית. עבור ילדים שנדרשים לשהות במוסד, התשלום הוא במתכונת של שיפוי, כלומר החזר על הסכום שמשולם למוסד. ההחזר המקסימלי הוא 80% מהתשלום החודשי למוסד, ועד 10,000 ₪ (הסכומים מעודכנים ל-2024).

השינוי המשמעותי בביטוחים הסיעודיים לילדים על הרצף ב-2024

בשנת 2024 הכריזה רשות שוק ההון ביטוח וחיסכון שבמשרד האוצר על שינוי משמעותי, לרעה, בכל הנוגע לביטוחים סיעודיים לילדים על הרצף: עד לשנה זו, היה חריג שקובע שאם מקרה הביטוח החל לפני גיל 3 אז חברת הביטוח הייתה פטורה מתשלום. כעת לאחר השינוי,  החריג קובע שמקרה ביטוח שהחל לפני גיל 5 פוטר את חברת הביטוח מתשלום.

המשמעות היא שאבחונים שמתבצעים לפני גיל 5 אינם תקפים לצורך הגשת תביעת סיעוד. כידוע, כל המומחים בתחום הטיפול בילדים על הרצף ממליצים על אבחון מוקדם ככל האפשר, ובוודאי לפני גיל 5. גופים שונים מנסים לפעול כנגד רוע הגזירה, ובכל מקרה ב-2025 צפויים להיכנס כללים חדשים בביטוח הסיעודי, כולל ביטוח סיעודי לילדים על הרצף, כך שחשוב להמשיך לעקוב אחרי ההתפתחויות (שעשויות להשפיע גם על עלויות הביטוח והסכומים שישולמו למבוטחים כשנוצר בכך צורך).

חשוב לשים לב, אבחון על הרצף לא בהכרח משמעותו שמדובר במקרה ביטוח ולכן אסור להרים ידיים לפני שבוחנים כל מקרה לגופו.

איך מוגדר מצב סיעודי?

לא כל ילד או ילדה שמאובחנים על הרצף האוטיסטי הם סיעודיים. בהתאם לא כל הילדים הסיעודיים זכאים לתגמול חודשי מחברת הביטוח גם כשקיימת פוליסה רלוונטית. המבחן המקובל לצורך הערכת מידת הצורך בעזרה נקרא ADL, ראשי תיבות של הביטוי Activities of Daily Living. מבחן זה בוחן את היכולת של האדם (בין אם מדובר בקשיש, בין אם אדם מבוגר אחרי תאונה או מחלה, ובין אם ילד על הרצף) לבצע 6 פעולות המוגדרות כיומיומיות: שליטה על הסוגרים, מעבר ממצב שכיבה למצב ישיבה או ממצב ישיבה למצב עמידה, רחצה (כולל כניסה עצמאית למקלחת ויציאה ממנה), אכילה ושתייה, לבישת בגדים ופשיטתם, והליכה.

מי שלא מסוגל לבצע בכוחות עצמו 3 פעולות מתוך ה-6, או יותר, מוגדר כסיעודי. בהקשר של ילדים על הרצף המגבלה מן הסתם אינה פיזית אלא תפקודית. לעיתים חברות הביטוח מנסות להתחמק מתשלום התגמול הראוי על בסיס הטענה שהילד כן יכול לבצע הכל בכוחות עצמו, ובמצב כזה מומלץ לפנות לעורך דין מנוסה בתחום.

זכויות נוספות לילדים על הרצף

מעבר לביטוח סיעודי, אם ישנו כמובן, ילדים על הרצף זכאים גם לתשלום מהמוסד לביטוח לאומי. חשוב להדגיש כי עם תביעות סיעוד אין קיזוז. כלומר התשלומים המתקבלים מחברת הביטוח הם במקביל לתשלומים מהביטוח הלאומי. גמלת ילד שנקבעו לו 100% אחוזי נכות עומדת על כ-3,500 ₪ בחודש. עבור אחוזי נכות גבוהים יותר, במקרים שבהם הילדים תלויים באחרים במידה רבה מאוד או לחלוטין, הקצבה יכולה להגיע גם ל-4,099 ₪ ואפילו 6,542 ₪ (הסכומים מעודכנים ל-2024).

איך לבחור עורך דין שיסייע במיצוי הזכויות?

הפעלת ביטוח סיעודי לילדים על הרצף עלולה כאמור להיתקל בקשיים וניסיונות התחמקות מצד חברת הביטוח. כשאתם מתייצבים מול חברת הביטוח בליויי עורך דין שזהו תחום המומחיות שלו, מאזן הכוחות משתנה. במקרים רבים עצם הכניסה של איש מקצוע מטעמכם לתמונה תגרום לחברת הביטוח לשלם את המגיע לכם, גם בלי הליך משפטי. עורך דין המתמחה בביטוחים סיעודיים מסייע במידת הצורך גם בהתנהלות מול המוסד לביטוח לאומי.

שאלות נפוצות

כאשר בוחנים ביטוח סיעודי לילדים על הספקטרום האוטיסטי, חיוני להעריך את צרכי הטיפול הספציפיים שלהם, דרישות עתידיות פוטנציאליות וזמינות שירותים ותמיכה מיוחדים.

כן, ביטוח סיעודי לילדים על הספקטרום האוטיסטי עשוי לכסות שירותים כגון ריפוי התנהגותי, ריפוי בדיבור, ריפוי בעיסוק והתערבויות מיוחדות אחרות שמטרתן לתמוך בהתפתחותם וברווחתם.

על הורים לעיין בקפידה בתנאי הפוליסה, לרבות כיסוי לשירותים, טיפולים ותוכניות תמיכה הקשורים לאוטיזם. כמו כן, עליהם לשקול לעבוד עם ספקי ביטוח המתמחים בכיסוי לאנשים עם צרכים מיוחדים כדי להבטיח הגנה מקיפה ומותאמת לילדם.

כדאי לדעת

לקוחות ממליצים

רועי לייכטמן, משרד עורכי דין
רועי לייכטמן, משרד עורכי דין
48 Google ביקורות
Yury Kozhevnikov
Yury Kozhevnikov
2023-01-22
עו"ד קפדני ומדויק מי שצריך טיפול אישי וחם - זה המקום
Ilya Abramovich
Ilya Abramovich
2023-01-10
המלצה חמה על עורך דין מעולה רועי לייכטמן, מומחה אמיתי בתחום מיצוי זכויות מול חברות הביטוח, מציג את כל האפשרויות בבירור, לא מוותר ונלחם עד הניצחון במקום שאחרים מוותרים. קיבלתי יחס אישי, מענה מהיר לכל פניה במשרד ובנייד, במילה אחת השירות ״חוויה״. המון תודה, תמשיך ותצליח :)
Haim Zazrin
Haim Zazrin
2023-01-07
פנינו לעו''ד רועי לייכטמן בעקבות רטיבויות במוקדים שונים שהיו לנו בבית מהשכן.רועי הפגין כישרון, ויכולות, להגיע לתוצאות המקסימליות בקבלת העזרה בדרך היעילה והמהירה , לעשיית הצדק בנתינת פסק הדין שזכינו בו , וכן היחס האישי שקיבלנו. ממליצים בחום על עו''ד רועי לייכטמן לייצג במיקרים דומים ובמיקרים הרבים האחרים שיש לרועי את ההתמחות בהם מש' זזרין
Yali Gold
Yali Gold
2023-01-04
עורך דין רועי ליכטמן טיפל בתיק שלי במקצועיות ובמסירות שאין כמוה. שמו יכול להכנס למילון תחת הגדרות אלו. תותח כבד, דאג לכל הפרטים הקטנים תוך כדי קשר אישי ויחס חברי. רועי הגיע לעסקה מול בית המשפט שלא נופלת ממדהימה ועשה את הבלתי אפשרי. על הכל אני מודה לו בצורה שלא תתואר. מלך
lilach kantarovich
lilach kantarovich
2022-12-12
ממליצה בחום על עו"ד רועי לייכטמן. קיבלתי מענה אישי וליווי מקצועי, מהיר ובנוסף, יחס יוצא מהכלל.
עודד חן
עודד חן
2022-08-30
הטיפול היה מקצועי ומהיר . אני מאוד מרוצה מהתוצאות. יישר כוח רועי.
ליאל גלעדי
ליאל גלעדי
2022-08-25
ייעץ לנו במקצועיות ואדיבות, מומלץ בחום
יובל שלם
יובל שלם
2022-08-22
רועי טיפל באופן מהיר ומקצועי בתיק בענין נזקי הרכוש שלנו. היינו מרוצים מאד גם מהשרות, מהמקצועיות ומהתוצאה של התביעה.
tali avraham
tali avraham
2022-06-20
עו"ד מקצועי קשוב ונותן מענה מיידי בקי ברזי הביטוחים והתנהלות מול חברות הביטוח
שני בר
שני בר
2022-04-01
ממליצה בחום. הגעתי למשרד של רועי לאחר המלצה, קיבלתי יחס רגיש ואישי מצד רועי שליווה ותמך לאורך כל הדרך, תמיד עדכן ושיתף בכל. אני מרגישה שהוא נלחם ובסוף התוצאה הייתה מעבר לכל הציפיות שלי ובדיוק בזמן. תודה על הכל!
[grw place_photo="https://law-rl.co.il/wp-content/uploads/2020/06/F2.jpg" place_name="רועי לייכטמן, משרד עורכי דין" place_id="ChIJr2p00ktLHRURGEDkv4lkJ5M" reviews_lang="iw" pagination="5" text_size="120" refresh_reviews=true lazy_load_img=true reduce_avatars_size=true open_link=true nofollow_link=true]

אודות הכותב: עו"ד רועי לייכטמן 

לעו"ד לייכטמן ניסיון רב בייצוג ובהבנת האינטרסים הן של המבוטחים והן של חברות הביטוח. הוא פתח משרד ומשתמש בידע ובניסיון הרב שצבר על מנת להפיק את המיטב עבור לקוחותיו. כיום, עו"ד לייכטמן מייצג אך ורק תובעים פרטיים, עוסק בייצוג משפטי לנפגעים בתחום הנזיקין והביטוח ודואג לאינטרסים של מבוטחים רבים שנדחו ע"י חברות הביטוח ולא זכו לממש את זכאותם.

כתבו עלינו

נושאים נוספים

תביעת ביטוח סיעודי אוטיזם

הורים רבים לילדים הנמצאים על הרצף האוטיסטי אינם תמיד מודעים לזכויות וההטבות שבאפשרותם לקבל מהמדינה ומגופים שונים, על מנת לקבל מענה מיטבי לצרכיהם המיוחדים של

קרא עוד »

ביטוח סיעודי אוטיזם

אוטיזם הוא שורה של הפרעות אשר המשותף להן, הוא קושי באפשרות לייצר ולקיים אינטראקציה חברתית ותקשורת עם הסביבה. בישראל, במערכת החינוך בלבד לומדים למעלה מ-40,000

קרא עוד »

תביעת סיעוד רטרואקטיבית

התקופה שבה מצבו של קרוב משפחה אהוב משתנה באופן דרסטי, הינה עמוסה רגשית ודורשת אין סוף משימות שקשורות למצב ולטיפול הרפואי. זו הסיבה שבגללה נזכרים,

קרא עוד »

אלצהיימר ודמנציה

החיים עלולים להפגיש את רובנו עם לא מעט הפתעות שונות לאורכם. כאשר נתקלים בתסמינים של דמנציה או באבחנה למחלת אלצהיימר, אין ספק שמדובר ברוב הפעמים

קרא עוד »

עורך דין לדיני ביטוח

דיני ביטוח תופסים, ללא כל צל של ספק, תפקיד מכריע בהגנה על זכויות של אנשים פרטיים ואינטרסים שלהם ושל עסקים בכל הנוגע לתביעות ומחלוקות מול

קרא עוד »

חוק סיעוד לקשישים

מי מאיתנו לא היה מבקש להבטיח את עתידו הכלכלי? הרי רובנו עובדים לא רק בשל הרצון העז לפתח קריירה או להתפרנס, אלא גם כדי לתכנן

קרא עוד »

מה זה סיעוד

מצב סיעודי מתייחס למצב רפואי או מחלה הדורשים טיפול ותמיכה בחולים סיעודיים מתמשכים. מצבים אלו משפיעים לעתים קרובות על מבוגרים ואנשים עם מחלות כרוניות נלוות,

קרא עוד »

זכויות חולי אלצהיימר

לא מעט מחלות עלולות לגרום לירידה דרסטית בתפקוד הגוף. אף מערכת בגוף האדם אינה חסינה בין אם מדובר במערכת העיכול, מערכת הראייה וכמובן מוח האדם.

קרא עוד »

ביטוח לאומי גמלת סיעוד

ברגעים מורכבים של החיים כולנו, ככל הנראה, נצטרך כתף תומכת ועזרה פיזית. כאשר מדובר במקרים של בני הגיל השלישי, אלה זכאיים לגמלת סיעוד. מקרי סיעוד

קרא עוד »

טופס גמלת סיעוד

המוסד לביטוח לאומי נועד להבטיח בסיס כלכלי עבור אוכלוסיות חלשות אשר מצויות במצוקה יומיום.  כחלק מהמדיניות החברתית בישראל קבע המוסד לביטוח לאומי את חוק הסיעוד.

קרא עוד »

ביטוח סיעוד דרך קופות החולים

בעשורים האחרונים תוחלת החיים עלתה וכפועל יוצא מזה הסיכויים של האוכלוסייה הוותיקה להיות במצב סיעודי עלו. לכן הורחב חוק בריאות ממלכתי המציע לכלל האזרחים בישראל

קרא עוד »

המלצות מלקוחותינו

Yael M
Yael M
01.05.2021
קרא עוד
יש הרבה עורכי דין, אבל למצוא אחד שהוא גם מקצועי מאוד, גם עם שירות אישי ואיכפתיות אמיתית ללקוח – זו כבר משימה קשה. שוחחתי עם הרבה לפני שהגעתי לרועי, ובשיחה הראשונה הבנתי שיש מי שידאג לאינטרסים שלי . שישי מי שמבין את הצרכים שלי וגם לאחר מכן ראיתי בפועל את היכולות המקצועיות והניסיון הרב שיש לו . ממליצה בחום !!!
סבטלנה פנחסוב
סבטלנה פנחסוב
08.05.2021
קרא עוד
רציתי להודות לך על המקצועיות ברמה הגבוהה ביותר לה זכיתי ממך, על היחס, המענה המהיר לכל שאלה שהייתה לי לאורך כל התקופה שייצגת אותי. האמת יצאה לאור בפסק הדין שקבלנו ! שמחה שבחרתי בך כמי שייצג אותי במשפטי זה. יישר כח, סבטלנה פנחסוב/פתח תקווה
Galit Lavi
Galit Lavi
17.09.2019
קרא עוד
ברצוני להודות לעו"ד רועי לייכטמן על טיפולו המסור והמקצועי בתיק התביעה שלי לאורך כל התהליך. הגעתי לפגישה הראשונית עם עו"ד לייכטמן כשאני לחוצה וחוששת מכל המצב שהייתי בו. הוא הקשיב בקשב רב לכל השתלשלות המקרה שלי. הרגיע אותי והסביר לי בסובנות מהי הדרך הנכונה לפעול. בתוף זמן קצר עו"ד לייכטמן הגיש את כתב התביעה וזירז את כל התהליך שבא בעיקבותיו. בכל שלב שפעל הוא יידע אותי על כך והסביר לי מה הולך לקרות. במידה והיו לי שאלות הוא תמיד היה זמין לענות לי. לאורך כל הדרך הוא היה אנושי ונעים ובהחלט שינה את המחשבה שלי על עורכי דין. אני ממליצה בחום על שירותיו ויודעת שאם חלילה אזדקק שוב לעו"ד לא אחשוב פעמיים ואפנה אליו שוב.
Ira Agranat
Ira Agranat
17.05.2019
קרא עוד
ברצוני להודות לעו"ד רועי לייכטמן על טיפול מסור ונכון בתביעת נזיקין הקשורה לת. דרכים שעברתי. מדובר בעו"ד מקסים. מקצועי מאוד (ידע וניסיון רב בעולם הביטוח) ולא פחות חשוב אנושי ונעים, הטיפול היה זריז מעבר לכל הציפיות. שוב תודה גדולה 😊 ממליצה בחום !!!
Avihay Doron
Avihay Doron
08.08.2018
קרא עוד
שירות מדהים ! תוצאות אפילו עוד יותר !
Ofir Seidner
Ofir Seidner
04.01.2019
קרא עוד
טיפול ושירות מהמעלה הראשונה.
Mor Atia
Mor Atia
28.05.2018
קרא עוד
משפטן מהמוכשרים בארץ , אלוף אמיתי ! מאוד מומלץ !!
Hila Edri
Hila Edri
04.01.2019
קרא עוד
מקצועי יצירתי ואנושי ! עורך דין מוביל בתחומו !
Roey Cohen
Roey Cohen
24.05.2018
קרא עוד
רועי לייכטמן הינו עורך דין מהשורה ה-1 ובעל יכולות משפטיות יוצאות דופן. כמו גם בעל ניסיון עשיר ומרשים. כל זאת , מבלי לגרוע מעצם היותו אדם טוב ונעים ונוח לבריותץ מומלץ לכל דיכפין לשאול, להתייעץ ולהתרשם ואף לשכוא את שירותיו
Aviv Albonher
Aviv Albonher
04.01.2019
קרא עוד
קודם כל מיקצועיות ואמינות. ובנוסף מגיע קשר אישי חם ויכפתיות ....
Yoel Padel
Yoel Padel
09.05.2018
קרא עוד
רועי עומד בלו"ז שנקבע (מלבד סיטואציות שאין תלויות בו) אמין. ישר. עומד במילתו. מומלץ בחום !!!!
Hanan Harush
Hanan Harush
24.05.2018
קרא עוד
יש יותר מחמישה כוכבים ??? אלוףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףף
Kobi Fogel Shashouaua
Kobi Fogel Shashouaua
24.05.2018
קרא עוד
ממליץ על רועי בחום, מקצועי, הוגן, שירותי. יש על מי לסמוך !
מירי לייכטמן
מירי לייכטמן
מירי לייכטמן
קרא עוד
מצויין !
הקודם
הבא

תנו לי להילחם עבורכם!

מלאו פרטיכם לייעוץ ראשוני ללא התחייבות!

[leadercf7 campid="9628"]

תודה שנרשמת

ניצור קשר בהקדם

ייתכן ומגיע לך הרבה כסף!

בדיקה להערכת סיכויי תביעתך ללא התחייבות!

סמן/י את הצורך

מלא פרטיך

ואצור קשר מיידית: