הגשת תביעה לפיצויים בעקבות נזקי הצפה – כל מה שחשוב לדעת!

מדי פעם עולות לכותרות הצפות הגורמות לנזקים ופגיעות קשות ברכב, בדירה או במחסן. כאשר המדובר בבתי עסק, להצפה יש השפעה מהותית על הפרנסה.

באירוע הצפה חשוב לפעול בצורה נכונה ויעילה על מנת שנוכל לחזור למסלול שגרת חיינו מהר ככל האפשר. רבים שנפגעו מנזקי הצפה מגיעים למשרדנו לאחר שהבינו כי במבחן המציאות, קבלת הפיצוי מהגורם האחראי לנזקי ההצפה, אינה פשוטה. דרושה כאן הבנה מקצועית בתחום נזקי רכוש, אם יש לכם ביטוח ובוודאי אם אין. כאשר הנזקים לבית העסק או לבית שלכם הם משמעותיים, הצד שיתנהל מולכם יעשה כל שביכולתו לצמצם את הערכת הנזקים ואת אחריותו לאירוע ולכן דרושה הבנה מקצועית בתחום נזקי הרכוש כדי לטפל בנזקי ההצפה.

למי פונים לאחר הצפה?

במקרה בו אין ביטוח, שום דבר עדיין לא אבוד. יש לבחון האם יש גורם שאחראי להצפה אותו ניתן לתבוע ולחייב לפצות אתכם על נזקי ההצפה, למשל:

  • רשות מקומית שלא נערכה לעונת הגשמים.
  • קבלן שבנה דירות עם ליקויי בניה שאפשרו לחדירת מים לנכס שלכם ולפגיעה בו.
  • יצרן שמכר מוצר פגום כמו צינור תמי 4 שהתפוצץ או מכונת כביסה שהציפה את הדירה.

בתביעות שכאלה מומלץ לקבל סיוע של עו”ד נזקי רכוש כי תביעה שכזו דורשת מומחיות להוכחת האחריות של הגורם המזיק במקביל לצורך להוכיח את גודל הנזק שנגרם לכם.

במידה ויש לכם ביטוח הכולל בתוכו כיסוי לנזקי הצפה אז לכאורה המצב שלכם פשוט יותר בהתמודדות עם האירוע. למה לכאורה?

במקרים רבים מתברר מהר למבוטחים כי גם ההתנהלות מול חברת הביטוח אינה פשוטה. לצערנו רבים מגלים שלא מחכה להם צ’ק עם הודעתם לחברת הביטוח על אירוע הצפה. הציפיה של המבוטחים ששילמו לחברות הביטוח, לקבל בעת צרה פיצוי ראוי עבור הכיסוי הביטוחי, נכזבת לעיתים קרובות.  

ההתנהלות מול חברות הביטוח

בחרתם לבטח את עצמכם בביטוח מבנה ותכולה, הכולל נזקי הצפה? יופי, ההתמודדות קלה יותר כי יש לכם כתובת: חברת הביטוח. תוכלו לתבוע אותה, ולקבל בסופו של דבר את מה שמגיע לכם. בין אם מדובר בעלות התיקון של הנזק למבנה; שיכון בדירה חלופית במקרה של נזק חמור למבנה; או עלות הרכוש שנפגע; הפסד רווחים שנגרמו לעסק ועוד.

גם כשנזקי הצפה נכללים בכיסויי הביטוח, חשוב לזכור כי חברות הביטוח פועלות למטרות רווח. הן מנסות לא פעם את שיטת “מצליח”, לעיתים על ידי דחייה של התביעה מסיבות שונות שלא בהכרח תואמות את המציאות. ולעיתים רק על ידי ניסיון הקטנה של הנזק באופן לא ראוי ומקומם. על כן, אנו ממליצים לפנות בהקדם האפשרי לייעוץ מקצועי באמצעות עו”ד המתמחה בתחום נזקי רכוש שידאג לזכויותיכם מול חברת הביטוח ויבטיח כי תקבלו את הפיצוי המגיע לכם. 

הגשת תביעה לפיצויים בעקבות נזקי הצפה – כל מה שחשוב לדעת!

ואם החלטנו לתבוע את הרשות המקומית?

הרשות המקומית מחויבת ואחראית לדאוג לכך שהשטחים הציבוריים ומערכות הניקוז יהיו תקינים. לכן, מקרה של הצפה יכול להיות תוצאה של רשלנות שלהן. במקרה שכזה וככל שאין לכם ביטוח, או במקרה בו הביטוח לא מכסה את כל הנזק, אפשר לפנות לרשות המקומית. יחד עם זאת, במרבית המקרים הרשויות המקומיות אינן חוששות מהצפות המים כמו שהן חוששות מהצפות של תביעות שתגענה בשל נזקי הגשמים שגרמו להצפה ומנסות לחמוק מאחריות על ידי טענה כי מדובר ב”כוח עליון” ש”לא היה ניתן לצפות” ולכן הן אינן מחויבות בפיצויים לפגעי ההצפה.

אז מה עושים? פונים לעורך דין מומחה לתביעות נזיקין

קודם כל, לא מתמודדים לבד. דיני הביטוח והנזיקין מבוססים על חוקים מתחומים שונים ועל הלכות בית משפט. מומלץ לפנות לעורך דין לביטוח ולנזיקין עוד לפני שמתחילים את תהליך התביעה. חשוב שעורך הדין שייצג אתכם מול חברות הביטוח ובית המשפט, ישקף לכם את מצבכם האמתי ואת הסיכויים שלכם להצליח בתביעה, יפנה אתכם למומחים המתאימים וישקיע את מירב המאמצים כדי שתקבלו את המקסימום המגיע לכם.

משרדו של עורך הדין רועי לייכטמן הוא בדיוק מה שאתם מחפשים: משרד עם עורכי דין בעלי ניסיון רב בתביעות של נזקי רכוש ונזקי הצפה בפרט, ובהתנהלות מול חברות הביטוח והמדינה למען לקוחותיהם. כשתפנו אליהם, תוכלו לדעת שאתם בידיים טובות: עורך הדין שייצג אתכם מומחה ומקצועי, ויפעל למענכם עד שתגיעו לתוצאה הטובה ביותר.

נושאים נוספים

העסקת עובד זר ללא היתר

מדיניות ההגירה של מדינת ישראל מצמצמת מאד את האפשרות להעסיק עובדים זרים. על מנת להעסיק באופן חוקי עובד זר נדרש מעסיק להחזיק בהיתר להעסקת עובד

קרא עוד »

פיטורי עובדת בהריון

השוני המובנה בין גברים לנשים הביא את המחוקק לחוקק חוק מגן אשר אמור לקדם שוויון זכויות בעבודה ולמנוע ככל הניתן פגיעה בנשים באחת התקופות הרגישות

קרא עוד »

עורך דין עובדים זרים

במה שונה העסקת עובד זר מעובד ישראלי? למה צריך לשים לב כאשר אנו מעסיקים עובדים זרים? ומדוע בכלל צריך עורך דין העוסק בעובדים זרים? מבחינות

קרא עוד »

שימוע לפני פיטורים

הליכי פיטורים הם אף פעם לא נעימים לאף אחד מהצדדים. החוק אינו מגדיר כיצד יש לעשות זאת, ובארגונים קטנים, אך לא רק, נתקלים מעסיקים רבים

קרא עוד »

זכויות עובדים

ייצוג בתביעות עבודה למשרדנו נסיון עשיר בייצוג עובדים בתביעות נגד מעסיקיהם ואנו מתמחים בניהול תביעה מהירה ואגרסיבית תוך הקפת מלוא הזכויות המגיעות לעובד מכוח חוקי

קרא עוד »

זכויות מעסיקים

העסקת עובדים זרים להעסקת עובד זר אם בתחום הסיעוד, הבניין או החקלאות ואם בכל תחום אחר ישנן השלכות השונות במידה רבה מהעסקת עובד ישראלי. על

קרא עוד »

תנו לי להילחם עבורכם!

מלאו פרטיכם לייעוץ ראשוני ללא התחייבות!

תודה שנרשמת

ניצור קשר בהקדם

מלא פרטיך

ואצור קשר מיידית: