תביעות אובדן כושר עבודה

בואו נדבר על נושא כאוב – מימוש זכויות ביטוח אובדן כושר עבודה.

אנחנו נוהגים להדחיק את התרחיש הזה, אחרי הכול, למה שבן אדם בריא מהיישוב יעסיק את עצמו בסוגיות כמו מימוש זכויות אובדן כושר עבודה.

הבעיה היחידה בגישה הזו שבמציאות, החוק על שם מרפי, עובד שעות נוספות.

עבור כל אדם, רכישת ביטוח אובדן כושר עבודה מהווה דבר חיוני וחשוב ביותר, שכן בכל עת יכול לקרות אירוע של תאונה, פציעה או מחלה, אשר עלול לפגוע ביכולתו להמשיך ולהתפרנס בצורה עצמאית.

לכן, פוליסת הביטוח באה להעניק הגנה וביטחון כלכלי ולאפשר לו ולמשפחתו להמשיך ולחיות בצורה טובה וראויה בלי לפגוע באיכות החיים.

עם זאת, בפועל נתקלים המבוטחים הנמצאים במצוקה בריאותית וכלכלית, בשלל נימוקים וטענות מצד החברות המבטחות, אשר מנסות להתחמק או לעכב את מתן התגמולים בגין אובדן כושר עבודה.

חשוב לומר, שלעתים קרובות הסירוב אינו מוצדק מבחינה חוקית ולכן מומלץ לפנות לקבלת סיוע מקצועי של עו"ד בעל מומחיות בהגשת תביעות אובדן כושר עבודה.

מה שהופך את הסוגיה הזו לעוד יותר מסובכת, היא דווקא העובדה שהרבה מאוד ישראלים כן נהנים מכיסוי של אובדן כושר עבודה כתוספת לפוליסת ביטוח חיים או ביטוח מנהלים הנמצא ברשותם. מבחינתם הם מכוסים ולכן הם שקטים.

למרבה הצער מימוש זכויות ביטוח אובדן כושר עבודה זה עניין יותר מורכב.

ברוב הכיסויים יש 'אותיות קטנות' שהרבה מבוטחים לא נוטים להתעמק בהן, ול'אותיות קטנות' בפוליסות ביטוח שלא טרחו להתעמק בהן, יש נטייה מטרידה להופיע ולגבות מחיר בזמן הכי לא מתאים.

לכן העצה הראשונה שלנו אינה לחכות למקרה 'חס וחלילה'.

יש לכם כיסוי ביטוחי? גשו למשרד עו"ד אובדן כושר עבודה התייעצו עם מומחה.

נימוקי הדחייה של חברות הביטוח

אחד הנימוקים הנפוצים בהן משתמשות חברות הביטוח בעת דחיית תביעות אובדן כושר עבודה הוא שהמבוטח לא גילה את מלוא המידע הרפואי והסתיר פרטים אודות בעיה או ליקוי בריאותי אשר הביאו לפגיעה בכושר העבודה.

לכן, אם החברה הייתה מודעת בזמן אמת למצבו הרפואי, הייתה פועלת לשנות את תנאי הביטוח או לא מוכרת למבוטח את הפוליסה.

נימוק נוסף הוא כי המבוטח אינו עונה להגדרת אובדן כושר עבודה ויכול להמשיך לעבוד בעבודתו או בעבודה דומה.

דגשים חשובים

טרם הגשת תביעות אובדן כושר עבודה, יש לאסוף את כל החומר הרפואי לרבות תוצאות בדיקות, אישורים וחוות דעת מקצועיות של רופאים להם נזקקתם, בתחומי אורתופדיה, נוירולוגיה, פסיכיאטריה, רופא תעסוקתי וכדומה.

לאור מורכבות התביעות והמדיניות של חברות הביטוח, כדאי לקבל הכוונה, ליווי וייעוץ מקצועי של עו"ד בעל מומחיות בתחום עוד בשלב ההתחלתי בטרם הפניה לחברת הביטוח.

חשיבות הפנייה לעו"ד מומחה בתחום

עו"ד רועי לייכטמן הינו בעל משרד עורכי דין מוביל בדיני נזיקין וביטוח, המתמחה באופן שוטף בניהול תביעות אובדן כושר עבודה נגד חברות הביטוח השונות.

במסגרת השירות, מקבלים המבוטחים ליווי אישי צמוד וייצוג מקצועי לכל אורך שלבי ההליך המשפטי.

עו"ד רועי לייכטמן וצוות המשרד בעלי ניסיון עשיר בייצוג מוצלח של מבוטחים וישמחו לסייע גם לכם.

כל אדם שאיבד את היכולת לעבוד לפרנסתו באופן מלא או חלקי, כתוצאה ממחלה קשה, פציעה או תאונה, רשאי להגיש תביעת אובדן כושר עבודה מכוח פוליסת הביטוח ולתבוע פיצוי כספי.

בשוק הביטוח קיימים סוגים שונים של פוליסות ביטוח אובדן כושר עבודה, המעניקות לציבור המבוטחים גמלה חודשית קבועה לתקופה מסוימת, ומבטיחות ששכרם החודשי לא ייפגע במידה שלא יוכלו להמשיך ולעבוד למחייתם.

עם זאת, לכל פוליסה יש תנאים ספציפיים המתייחסים להגדרה של אובדן כושר עבודה, היקף הזכאות של המבוטח, משך תקופת ההמתנה, האפשרות של החברה המבטחת לקזז כספים שהתקבלו מהמוסד לביטוח לאומי וכדומה.

לפיכך, חשוב להבין בצורה מעמיקה את כל התנאים והפרטים של הפוליסה טרם הגשת תביעת אובדן כושר עבודה, כאשר ההמלצה היא לפנות לקבלת שירותים משפטיים של עורך דין מקצועי ומנוסה העוסק בכך בשוטף.

מהו אובדן כושר עבודה?

ברוב הפוליסות, אובדן כושר עבודה מוחלט הוא מצב בו המבוטח איבד את יכולתו לעבוד בתחום העיסוק בו עבד טרם קרות האירוע או בעיסוק סביר דומה, לפי ההשכלה והניסיון המקצועי שצבר, בשיעור של 75% לפחות.

תביעות אובדן כושר עבודה מחייבות את המבוטח להראות שהוא עומד בתנאים המצטברים הבאים: הראשון, להצביע על ליקוי או בעיה רפואית כלשהי, המונעים ממנו להמשיך ולעבוד.

התנאי השני הוא להוכיח את הפסקת ההשתכרות בפועל או להראות ירידה בהיקף ההכנסות של לפחות 25% (כדי להיכנס להגדרה של אובדן כושר עבודה חלקי).

בנוסף, לצורך קבלת הגמלה יש לשלוח לחברה המבטחת הודעה בסמוך למועד קרות האירוע, לציין את מספר הפוליסה ולצרף את כל האישורים הרפואיים והמסמכים הרלבנטיים.

מה עושים במקרה של דחיית התביעה?

החלטת חברת הביטוח לגבי דחייה של תביעת אובדן כושר עבודה אינה החלטה סופית וניתן בהחלט לשנות את התוצאה באמצעות קבלת סיוע של עו"ד המתמחה בתחום קל וחומר כאשר דחיות רבות אינן מבוססות ואינן מצדקות.

עו"ד רועי לייכטמן מתמחה במתן ייעוץ, ליווי וייצוג מקצועי ומוצלח של מבוטחים, במגוון מקרים של תביעות אובדן כושר עבודה לרבות ניהול משא ומתן עם חברת הביטוח והפיכת ההחלטה על פיה.

הביטוח מסרב לשלם? יש מה לעשות

במציאות, אלפי ישראלים מגלים כל שנה בדרך הקשה, שחברות הביטוח עושות כל מה שהן יכולות בשביל להתנער מאחריות ולהקשות על מימוש זכויות אובדן כושר עבודה.

כאן נכנסים המומחים לתמונה. כמו שיש משרד עו"ד לתחום הפלילי כך קיימים משרדים שמתמחים בייצוג אנשים בתביעות אובדן כושר עבודה.

המשרד מתמחה בכל דיני הביטוח וצבר מוניטין רב בעקבות כישוריו לנהל משא ומתן מול חברות הביטוח ובניהול בתיקים של אובדן כושר עבודה.

 

ייתכן ומגיע לכם הרבה כסף

בדיקה להערכת סיכויי תביעתך ללא התחייבות

סמן/י את הצורך

כדאי לדעת

לקוחות ממליצים

[grw place_photo="https://law-rl.co.il/wp-content/uploads/2020/06/F2.jpg" place_name="רועי לייכטמן, משרד עורכי דין" place_id="ChIJr2p00ktLHRURGEDkv4lkJ5M" reviews_lang="iw" pagination="5" text_size="120" refresh_reviews=true lazy_load_img=true reduce_avatars_size=true open_link=true nofollow_link=true]

אודות הכותב: עו"ד רועי לייכטמן 

לעו"ד לייכטמן ניסיון רב בייצוג ובהבנת האינטרסים הן של המבוטחים והן של חברות הביטוח. הוא פתח משרד ומשתמש בידע ובניסיון הרב שצבר על מנת להפיק את המיטב עבור לקוחותיו. כיום, עו"ד לייכטמן מייצג אך ורק תובעים פרטיים, עוסק בייצוג משפטי לנפגעים בתחום הנזיקין והביטוח ודואג לאינטרסים של מבוטחים רבים שנדחו ע"י חברות הביטוח ולא זכו לממש את זכאותם.

לקוחות ממליצים

[grw place_photo="https://law-rl.co.il/wp-content/uploads/2020/06/F2.jpg" place_name="רועי לייכטמן, משרד עורכי דין" place_id="ChIJr2p00ktLHRURGEDkv4lkJ5M" reviews_lang="iw" pagination="5" text_size="120" refresh_reviews=true lazy_load_img=true reduce_avatars_size=true open_link=true nofollow_link=true]

כתבו עלינו

נושאים נוספים

מימוש זכויות נכות כללית

יסודות משפטיים של זכויות נכים המחויבות של ישראל לשמירה על זכויותיהם של אנשים עם מוגבלות מתחילה ממסגרת משפטית איתנה. מחויבות זו נבחנת על סלע משפטי

קרא עוד »

אובדן כושר עבודה מקצועי

מהו ביטוח אובדן כושר עבודה מקצועי? על מנת להבטיח את פרנסתנו בעת צרה, רובנו משכילים לרכוש ביטוח אובדן כושר עבודה.  רבים אינם מודעים לתנאי הפוליסה

קרא עוד »

פנסיית נכות רפואית

אם יש לכם ליקוי רפואי, שגורם לאובדן כושר עבודה, באופן מלא או חלקי, כדאי שתדעו: חוק פנסיה חובה קובע כי אתם זכאים להשתמש בקרן הפנסיה

קרא עוד »

אובדן כושר עבודה

ביטוח אובדן כושר עבודה, או ביטוח נכות, הוא מרכיב עיקרי בקרן פנסיה או בביטוח מנהלים ואף לעיתים הינו כיסוי העומד בפני עצמו בפוליסת ביטוח. ביטוח

קרא עוד »

אובדן כושר עבודה

אנו עובדים במהלך חיינו הבוגרים תוך דאגה לפרנסתנו ולפרנסת משפחתנו. מחפשים עורך דין אובדן כושר עבודה? למה בדיוק צריך אותו? מדי חודש בחודשו אנחנו משלמים

קרא עוד »

דחיית פנסיית נכות

לפי חוקי מדינת ישראל, כל העובדים במשק שמגיעים לגיל פרישה, זכאים לקבל קצבת פנסיה שמטרתה לסייע להם להתקיים כלכלית במשך השנים הבאות. אולם, ישנם מצבים

קרא עוד »

תביעת אובדן כושר עבודה

לציבור העובדים במדינת ישראל קיימת האפשרות לקבל פיצוי כספי מסוים מטעם המוסד לביטוח לאומי, במקרים של אובדן כושר עבודה הנגרם כתוצאה מנכות כללית (זמנית או

קרא עוד »

המלצות מלקוחותינו

Yael M
Yael M
01.05.2021
קרא עוד
יש הרבה עורכי דין, אבל למצוא אחד שהוא גם מקצועי מאוד, גם עם שירות אישי ואיכפתיות אמיתית ללקוח – זו כבר משימה קשה. שוחחתי עם הרבה לפני שהגעתי לרועי, ובשיחה הראשונה הבנתי שיש מי שידאג לאינטרסים שלי . שישי מי שמבין את הצרכים שלי וגם לאחר מכן ראיתי בפועל את היכולות המקצועיות והניסיון הרב שיש לו . ממליצה בחום !!!
סבטלנה פנחסוב
סבטלנה פנחסוב
08.05.2021
קרא עוד
רציתי להודות לך על המקצועיות ברמה הגבוהה ביותר לה זכיתי ממך, על היחס, המענה המהיר לכל שאלה שהייתה לי לאורך כל התקופה שייצגת אותי. האמת יצאה לאור בפסק הדין שקבלנו ! שמחה שבחרתי בך כמי שייצג אותי במשפטי זה. יישר כח, סבטלנה פנחסוב/פתח תקווה
Galit Lavi
Galit Lavi
17.09.2019
קרא עוד
ברצוני להודות לעו"ד רועי לייכטמן על טיפולו המסור והמקצועי בתיק התביעה שלי לאורך כל התהליך. הגעתי לפגישה הראשונית עם עו"ד לייכטמן כשאני לחוצה וחוששת מכל המצב שהייתי בו. הוא הקשיב בקשב רב לכל השתלשלות המקרה שלי. הרגיע אותי והסביר לי בסובנות מהי הדרך הנכונה לפעול. בתוף זמן קצר עו"ד לייכטמן הגיש את כתב התביעה וזירז את כל התהליך שבא בעיקבותיו. בכל שלב שפעל הוא יידע אותי על כך והסביר לי מה הולך לקרות. במידה והיו לי שאלות הוא תמיד היה זמין לענות לי. לאורך כל הדרך הוא היה אנושי ונעים ובהחלט שינה את המחשבה שלי על עורכי דין. אני ממליצה בחום על שירותיו ויודעת שאם חלילה אזדקק שוב לעו"ד לא אחשוב פעמיים ואפנה אליו שוב.
Ira Agranat
Ira Agranat
17.05.2019
קרא עוד
ברצוני להודות לעו"ד רועי לייכטמן על טיפול מסור ונכון בתביעת נזיקין הקשורה לת. דרכים שעברתי. מדובר בעו"ד מקסים. מקצועי מאוד (ידע וניסיון רב בעולם הביטוח) ולא פחות חשוב אנושי ונעים, הטיפול היה זריז מעבר לכל הציפיות. שוב תודה גדולה 😊 ממליצה בחום !!!
Avihay Doron
Avihay Doron
08.08.2018
קרא עוד
שירות מדהים ! תוצאות אפילו עוד יותר !
Ofir Seidner
Ofir Seidner
04.01.2019
קרא עוד
טיפול ושירות מהמעלה הראשונה.
Mor Atia
Mor Atia
28.05.2018
קרא עוד
משפטן מהמוכשרים בארץ , אלוף אמיתי ! מאוד מומלץ !!
Hila Edri
Hila Edri
04.01.2019
קרא עוד
מקצועי יצירתי ואנושי ! עורך דין מוביל בתחומו !
Roey Cohen
Roey Cohen
24.05.2018
קרא עוד
רועי לייכטמן הינו עורך דין מהשורה ה-1 ובעל יכולות משפטיות יוצאות דופן. כמו גם בעל ניסיון עשיר ומרשים. כל זאת , מבלי לגרוע מעצם היותו אדם טוב ונעים ונוח לבריותץ מומלץ לכל דיכפין לשאול, להתייעץ ולהתרשם ואף לשכוא את שירותיו
Aviv Albonher
Aviv Albonher
04.01.2019
קרא עוד
קודם כל מיקצועיות ואמינות. ובנוסף מגיע קשר אישי חם ויכפתיות ....
Yoel Padel
Yoel Padel
09.05.2018
קרא עוד
רועי עומד בלו"ז שנקבע (מלבד סיטואציות שאין תלויות בו) אמין. ישר. עומד במילתו. מומלץ בחום !!!!
Hanan Harush
Hanan Harush
24.05.2018
קרא עוד
יש יותר מחמישה כוכבים ??? אלוףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףף
Kobi Fogel Shashouaua
Kobi Fogel Shashouaua
24.05.2018
קרא עוד
ממליץ על רועי בחום, מקצועי, הוגן, שירותי. יש על מי לסמוך !
מירי לייכטמן
מירי לייכטמן
מירי לייכטמן
קרא עוד
מצויין !
הקודם
הבא

תנו לי להילחם עבורכם!

מלאו פרטיכם לייעוץ ראשוני ללא התחייבות!

[leadercf7 campid="9628"]

תודה שנרשמת

ניצור קשר בהקדם

מלא פרטיך

ואצור קשר מיידית: