תביעות ביטוח סיעודי

אחד מהחששות הגדולים ביותר של הרבה אנשים הוא להפוך לסיעודיים, ובכך ליפול לנטל על בני משפחתם וקרוביהם. לכן, הם רוכשים במהלך החיים ביטוח סיעודי. כך, אם חלילה יהפכו לסיעודיים, הם יקבלו גמלה חודשית ובהתאם לצורך יוכלו להשתמש בה לסיוע במימון של אשפוז סיעודי או לסיוע במימון של מטפל סיעודי. 

הבעיה היא, שלעיתים קרובות המטופל הסיעודי, בני משפחתו וקרוביו, צריכים להתמודד עם חברות הביטוח, שמסרבות לממש את זכויותיו של האדם הסיעודי ולתת לו את הפיצוי הכספי המגיע לו  ושעליו שילם במשך השנים לפני שהפך לסיעודי. 

ההתמודדות עם חברות הביטוח יכולה להיות לא פשוטה, בתוך כל הקושי הכלכלי, הפיזי והרגשי שבו מצויים המטופל וקרוביו. במאמר זה נעסוק בשאלה, מה אפשר לעשות בעת תביעות ביטוח סיעודי, מבלי להיכנס לסיבוכים הללו, או לצמצם אותם ככל האפשר? 

מהו בדיוק ביטוח סיעודי?

ביטוח סיעודי הוא פוליסה שנועדה לסייע כלכלית בדיוק לרגעים ותקופות כאלו. מדובר בכספי פיצויים שמקבלים מחברת הביטוח או מקופת החולים, וכן כספים מהמוסד לביטוח לאומי. כספים אלה  יתמכו בצרכי המחייה שלכם ובדרישות הרפואיות שלכם. זהו אחד מהיתרונות העיקריים של ביטוח סיעודי – הוא מעניק לכם כיסוי הוצאות רפואיות שלעולם לא חשבתם שתיאלצו לעמוד בהן. בהיבט נוסף, ביטוח סיעודי יכול לספק הגנה ויציבות נחוצה בזמנים של לחץ וחוסר ודאות.

 

כתבה מערוץ 13 עם עו"ד רועי לייכטמן

מה נותן ביטוח סיעודי? 

כאשר אדם מגיע למצב סיעודי, הוא נזקק להוצאות כלכליות גבוהות, בין אם מדובר על אשפוז סיעודי, או על שכירת מטפל צמוד באופן פרטי או מקור הכנסה חלופי עבור בן משפחה שנדרש להעדר מעבודתו כדי לסייע ליקירו שנקלע למצב הסיעודי. בדיוק לשם כך יש ביטוח סיעודי שיכול לסייע מאוד בתחום הזה.  

ניתן לחלק את הביטוח הסיעודי לשני סוגים: מטעם קופות החולים, ופרטי. המשותף לשניהם הוא שמדובר בחוזה שנחתם בין חברת הביטוח לאדם פרטי. האדם מתחייב לשלם פרמיה חודשית, וחברה הביטוח מתחייבת לזכות אותו בתשלומים (כשיפויים או בפיצויים) כספיים, אם האדם מגיע למצב סיעודי.

פוליסה היא למעשה חוזה בין מבוטח לחברת הביטוח שלו. הסכם זה מחייב את חברת הביטוח להעניק כיסוי כספי בקרות מקרה ביטוחי, בתנאי שבוצעו תשלומיי פרמיה (דמי ביטוח) מצד המבוטח. אמנם פוליסת ביטוח סיעודי מהווה גם היא הסכם מחייב, אך לא מעט מתביעות הביטוח הסיעודי נדחות על ידי חברות הביטוח. אם לדייק במספרים מדובר באחת מכל שלוש תביעות המוגשות. 

למרות זאת הרצון של רובנו להבטיח לנו או לקרובים שלנו רשת כלכלית אשר תוכל לסייע במקרי סיעוד, דווקא במקרים כל כך קריטיים, הנתונים הסטטיסטיים מצביעים כי לאחר הגשת תביעות ביטוח סיעודי, ייתכן כי היא תדחה. לכן עלינו כמבוטחים לעשות זאת נכון- הגשת תביעה לביטוח סיעודי באמצעות עורך דין המתמחה בתחום הסיעוד.

סוגים של ביטוח סיעודי

חברות הביטוח פועלות בקשת רחבה של ענפי ביטוח. בין סוגי הביטוחים קיים מוצר ביטוחי שהפך בשנים האחרונות לפופולרי במיוחד- ענף הביטוח הסיעודי. ניתן כיום לרכוש פוליסות ביטוח סיעודי לא רק דרך חברות הביטוח השונות אלא גם דרך קופות החולים. עם זאת, ללא תשלום
חודשי נוסף, אזרחים הנמצאים בגיל פרישה, זכאים לקבל גמלת סיעוד מהמוסד לביטוח לאומי כחלק מסל השירותים שניתנים לאזרחים הוותיקים בישראל.
כוחו של הביטוח הסיעודי של קופות החולים נשאב מחוק ביטוח בריאות ממלכתי, המבטיח שמירה על כספי הפוליסה גם במקרה של מעבר בין הקופות. פוליסות אלו מאפשרות גם כיסויחינם לילדים מגיל 0 עד גיל 17,
עם זאת יכולת ההתגמשות של פוליסות אלו הוא די מוגבל.

כאשר מדובר בביטוח סיעודי דרך חברת ביטוח פרטית, מדובר ביכולת התאמה של גבוהה יותר של הפוליסה למבוטח, שינוי זמן ההמתנה שיש לחכות בעת הגשת התביעה ועד לקבלת דמי הפיצויים, בחירת אופי הכיסויים  ומשך תקופת קבלת הכיסויים האפשריים. הבדל נוסף היא יציבות הפוליסה, למשל במסגרת שירותי שב"ן, יכולה קופת החולים לשנות את גובה הפרמיה שהובטחו וגם את תנאי הכיסוי המסופקים.
מאידך כאשר מדובר בביטוח אל מול חברות הביטוח השונות, מדובר בחוזה מותאם אישית ושאינו יכול להשתנות.

ייתכן ומגיע לך הרבה כסף!

בדיקה להערכת סיכויי תביעתך ללא התחייבות

סמן/י את הצורך

זכויות וקריטריונים בעת תביעות ביטוח סיעודי

כאשר מבוטח מגיע לכדי מצב סיעודי, חשוב להכיר את הקריטריונים הבוחנים את זכאותו למימוש זכויות הפוליסה שלו. קריטריונים אלו כמובן מתייחסים בחלקם למצבו הנפשי של המבוטח, בין אם הוא מוגדר כתשוש נפש או סובל ממחלות כמו דמנציה, אלצהיימר או בעיות תפקוד קוגניטיביות אחרות.

 מאידך כאשר מדובר במקרה סיעודי הכולל מגבלות פיזיות, המבוטח יצטרך להוכיח כי אינו מסוגל לבצע 3 פעולות מתוך ה-6 הבאות. הראשונה היא יכולת ניוד בצורה עצמאית, השנייה היא היכולת להתלבש ולהתפשט. שאר הפעולות כוללות בין היתר שליטה על הסוגרים, יכולת לאכול לבד או להתרחץ ואפילו לקום ולשכב בצורה עצמאית. עמידה בקריטריונים הנדרשים תהווה חלק מהותי מהגדרת המבוטח כסיעודי.

כמו כן לצד ההגדרה כמצב סיעודי בעזרת פעולות אלו, יצטרך המבוטח להביא חוות דעת רפואית מטעמו. חשוב לדעת כי לצד חוות דעת מטעם המבוטח, רשאית חברת הביטוח להשתמש ברופאים מטעמה על מנת לקבל חוות דעת נוספת. דבר נוסף שיש לשים לב אליו הוא כמובן זמן ההתיישנות- 5 שנים. 

כלומר, אדם סיעודי שנמצא במצב זה מעל חמש שנים וטרם הגיש תביעת ביטוח סיעודי, יוכל לממש רק שלוש שנים מתוך החמש לתקופת העבר. ואילו במקרה של עיכוב בשלוש שנים מהפיכת המבוטח לסיעודי, לא יוכל להגיש כלל את התביעה שלו לתקופת העבר. 

יש לזכור שתשלום מכוח פוליסת הביטוח מופסק בעת פטירתו של המבוטח ולמעשה ישנה סכנה שסכום כסף שאמור היה להגיע למבוטח בהיותו בחיים, לא ישולם על ידי חברת הביטוח לאחר פטירת המבוטח וכל זאת בחסות הוראות הדין וחוק התיישנות. 

הגשת תביעות ביטוח סיעודי לחברת הביטוח 

השלב הראשון הוא מילוי טופס תביעה, בהתאם לחברת הביטוח. לכך יש לצרף את כל המסמכים הרלוונטיים, המעידים על מצבו הבריאותי או הקוגניטיבי של האדם הסיעודי; וקבלות על טיפולים רפואיים. 

לעיתים, יש מצבים בהם הטיפול מתעכב כי בני משפחתו לא עברו על כל תנאי הפוליסה, ולא שלחו את המסמכים הרלוונטיים. או מצבים בהם תנאי הפוליסה מכתיבים שליחה של מסמכים שלא נמצאים ברשותם.  

טעות מוכרת היא שפונים לחברת הביטוח מבלי שמכירים את התנאים והחריגים לפוליסה ובכך מכשילים את סיכוי הצלחת התביעה. 

איך להקל על הגשת תביעת ביטוח סיעודי?

כאמור, תחילה חשוב להכיר את תנאי הפוליסה לפני שמתחילים את התהליך, כבר בשלב החתימה. כיוון שמדובר בחוזה משפטי לכל דבר ועניין, כדאי להתייעץ עם עורך דין המתמחה בנושא, ומכיר את התנאים הסטנדרטיים, מה צריך להיות, וגם מה לא צריך להיות, ויוכל לכוון את המטופל, ואפילו להמליץ לו אם מדובר בפוליסה שיהיה קשה לתבוע, או שהיא לא אפקטיבית.

גם לאחר שאדם כבר הגיע למצב סיעודי, כדאי להיעזר בעורך דין בתביעת הביטוח. עורך הדין יוכל לעבור על תנאי הביטוח, ולבנות תיק מסמכים שלא יהיה חסר בו דבר. כל עיכוב במצב כזה הוא קריטי עבור האדם הסיעודי, וכל מה שיכול לסייע בקידום הנושא וזירוז הטיפול בתיק, יכול לעזור לטווח הקצר והארוך בשיקומו של האדם, או בשמירה על מצבו. עו"ד המטפל בתיק סיעוד יכול להתלוות לבדיקות הנערכות מטעם חברות הביטוח וידאג כי ההליך יעבור באופן תקין ומכובד. 

מבוטחים רבים פונים לבד לחברות הביטוח ונתקלים בסירוב. כאן המקום להזכיר שאסור לכם להרים ידיים, פעמים רבות לאחר התייעצות עם עו"ד המתמחה בתחום תביעות ביטוח סיעודי מגלים כי סיבת הדחייה של חברת הביטוח אינה מוצדקת ולא תואמת את נסיבות המקרה. 

ההתערבות של עו"ד יכולה לשנות את התמונה, עו"ד יידע כיצד לתקוף את טענות הדחייה של חברת הביטוח ויוכל לסייע לכם באמצעות תביעה משפטית ובאמצעותו תוכלו לאלץ את חברת הביטוח לשלם ליקירכם את הפיצוי המירבי שמגיע לו. 

כיצד מגישים תביעת ביטוח סיעודי?

בלי הכנה מקודמת, ולא משנה מה הגיל שלנו, אנו יכולים למצוא את עצמנו מתמודדים עם מחלה או פגיעות תאונה או מצב רפואי אחר שישבשו את מהלך החיים שלנו ודבר לא יהיה יותר כפי שהכרנו. במצבים כאלו, כדאי שתהיה לכם רשת ביטחון כלכלית שתדאג לכך שתוכלו להמשיך לנהל שגרת חיים תקינה עד כמה שניתן, לצד השקעה בטיפולים, שיקומים ומאמצים רפואיים אחרים ככל שתזדקקו להם. כדי להבטיח את קיומה של רשת הביטחון ישנם מספר צעדים שכל אדם מוכרח לבצע במהלך חייו,  כך ברגע האמת יעמדו לו משאבים זמינים לצרכים אלו. אחת ההחלטות החשובות ביותר שניתן לקבל היא ההחלטה על רכישת ביטוח סיעודי.

לאחר היכרות מעמיקה עם זמני ההתיישנות, הזכויות והקריטריונים בהגדרת מבוטח כסיעודי, מומלץ להכיר מספר טיפים שיעזרו בעת הגשת תביעות ביטוח סיעודי. ההמלצה הראשונה היא עיון בתנאי הפוליסה, להכיר את הדרישות לקבל התגמולים, סוגי הכיסויים הקיימים בפוליסה
ושאר התנאים המצויים בהסכם זה. פעולה שנייה, חשובה לא פחות, היא איסוף כל המסמכים של המבוטח בצורה מסודרת, יש להקים תיקייה בה יהיו מרוכזים כל חוות הדעת בשלוש השנים האחרונות, כולל ביקורים, טיפולים עזרה סיעודית וכו'. כל אלו כמובן יעזרו בעת הגשת הבקשה ובמילוי הטפסים השונים מטעם הביטוח. המלצה נוספת,לסדר את התיק בצורה כרונולוגית, החל מאבחנות ועד למקרי אשפוז. בעת הצורך, ניתן לפנות לעורך דין המתמחה בענף הביטוח הסיעודי ויש לו ניסיון בהליך של תביעות ביטוח סיעודי.

חשוב במיוחד, במקרים של מבוטחים הסובלים מתשישות נפש, היא לבצע אבחנה של פסיכוגריאטר או נוירולוג מומחה. אבחנה זו תאפשר הפעלת ייפוי כוח מתמשך ו/או צו למינוי אפוטרופוס לחולה הסיעודי, וכך יוכלו בני המשפחה לבצע חתימות בצורה חוקית ולאשר את מצבו הרפואי על ידי חוות דעת מקצועית והתנהלות אפוטרופוס.

איך משתמשים בביטוח הסיעודי שלכם?

כדי להפעיל את הכיסוי המדובר יש להגיש תביעות ביטוח סיעודי, את זה אתם בוודאי יודעים. אך להלן מספר דגשים שיסייעו לכם לעשות זאת בצורה נכונה, חכמה ויעילה:

נתחיל מבראשית – רכישת הביטוח

אם אתם רוצים להיות בטוחים שבעת הצורך תוכלו להגיש תביעות ביטוח סיעודי ולקבל את הסיוע הנדרש, חשוב שעוד לפני רכישת הכיסוי תעיינו בפוליסה. הגשה של תביעת ביטוח סיעודי לא יועילו אם אין כיסוי מתאים בפוליסה.

מגיעים אל רגע האמת – הגשת התביעה

ייתכן ועברו שנים מאז חתמתם על הפוליסה שלכם ואתם כבר לא בטוחים שהאירוע המצער שקרה לכם מוגן בכיסוי. הדבר הראשון שכדאי לעשות טרם הגשת תביעת ביטוח סיעודי הוא לעבור  על סעיפי הפוליסה כדי להבין אם יש עילה לתביעה או לא.

במקביל – תיעוד ואיסוף חומרים

עליכם לאסוף את כל התיעוד הרלוונטי. זה עשוי לכלול מסמכים רפואיים, תוכניות טיפול, תיעוד תאונה, מכתב מבית חולים, פרוטוקולים של המוסד לביטוח לאומי וכל מסמך אחר המעיד ומפרט על מצבכם הסיעודי. כמו כן, תרצו לאסוף כל התכתבות שהייתם לכם עם חברת הביטוח שכן זה יכול לעזור להוכיח שניסיתם לפתור את הבעיה מול חברת הביטוח מבלי לפנות לבתי משפט. לאחר שכל המסמכים שלכם אסופים ומסודרים, תצטרכו להגיש דרישה לחברת הביטוח שלכם. וודאו שכל החומרים שאספתם נכללים בהגשת תביעת ביטוח סיעודי.

מה כדאי לעשות אם מתקשים להגיש תביעות ביטוח סיעודי בעצמכם?

נפתח ונאמר שמראש לא מומלץ לגשת לתהליך שכזה לבד. המעמסה הפיזית והרגשית שבטיפול בעניינים כאובים שכאלה לבד מול חברת הביטוח, להם הידע וכל המומחים הנדרשים ,היא גדולה ואינה הוגנת כלפיכם. אם בכל זאת ניסיתם לעשות זאת לבד, אך מאיזושהי סיבה התקשיתם להשלים את התביעה, כדאי מאוד לפנות לעורך דין המתמחה בתחום הביטוח הסיעודי שילווה אתכם בתהליך.

סיבה נוספת שבגללה כדאי לנהל תביעות ביטוח סיעודי בסיועו של עורך דין היא שאין לדעת מה תהיה תוצאת התביעה והאם יהיה צורך בפנייה לבית המשפט. ככל שתעמיקו בתהליך לבד מול הרשויות, ייתכן ויותר זכויות שלכם יאבדו בדרך. לכן סיועו של עורך דין ביטוח סיעודי מנוסה יוכל כבר מהרגע הראשון להגן על האינטרסים שלכם ולהקל עליכם בתקופה המורכבת הזו.

תביעות ביטוח סיעודי
תביעות ביטוח סיעודי

איך לבחור עורך דין להגשת תביעות ביטוח סיעודי?

הבחירה בעורך דין ביטוח סיעודי דומה לאופן בו בוחנים פרמטרים שונים אצל עורכי דין מתחומים אחרים. חשוב לשים לב לניסיון והוותק של עורך הדין המבוקש, לברר על הרקורד שלו בהגשת תביעות ביטוח והאם הן הסתיימו בהצלחה. נוסף על כך חשוב לבחור באיש מקצוע נעים ושירותי. אנשים הזקוקים לסיוע בתהליך הגשת תביעות ביטוח סיעודי, לרוב ידרשו מנותני השירות שעובדים איתם יותר סבלנות ואורך רוח כדי להסביר את כל המידע הרלוונטי ולהאט את קצב ההתרחשויות. אם אתם מוצאים שלא נוהגים בכם בסבלנות ובמידות נאותות, מוטב שתחפשו עורך דין ביטוח סיעודי אחר.

חשש מעלות שכר טרחת עו"ד?

אל דאגה, רוב עורכי הדין שעוסקים ומתמחים בתחום יודעים להעריך את סיכוי התביעה ולגבות את שכר הטרחה על בסיס הצלחה בלבד ואתם לא תידרשו לשלם את שכר עורך הדין מראש אלא רק לאחר שאתם תקבלו את התשלום מחברת הביטוח. 

במרבית המקרים לאחר שחברת הביטוח דוחה את התביעה, מרבית שכר הטירחה יושת על חברת הביטוח שתידרש לשלם את הפיצוי המגיע לכם ובנוסף תאלץ לשאת גם בהוצאות המשפט ובשכר טירחת עורך הדין מטעמכם. 

משרד עו"ד רועי לייכטמן מתמחה בתביעות מסוגים שונים בתחום הנזיקין והביטוח, ובעיקר בתביעות סיעוד

עו"ד רועי לייכטמן התחיל את דרכו בייצוג של חברות הביטוח הגדולות במשק וכיום מתמחה בייצוג תובעים פרטים מול חברות הביטוח. ניסיונו הייחודי מאפשר לו להעניק לאדם הסיעודי ולמשפחתו מעטפת של תמיכה מקצועית, ליווי וסיוע עד לסגירת הטיפול ומימוש מקסימלי של זכויותיו של המבוטח במהירות ובהקדם האפשרי.   

מדובר בתביעות מול חברות הביטוח שמטרתן למצות את מלוא זכויותיכם מולן.

מדובר על מצב שבו, כתוצאה מבעיה בריאותית – רפואית, מחלה קשה, תאונה או בשל הזקנה, האדם, בין אם מדובר על בחור צעיר או איש מבוגר, אינו מסוגל לבצע בעצמו ארבע מתוך שש הפעולות הבסיסיות השוטפות (מבחן ADL) או סובל מפגיעה קוגניטיבית ומוגדר כ"תשוש נפש".

בתחילת דרכו ייצג עו"ד לייכטמן את חברות הביטוח הגדולות במשק בתחום הסיעוד, דבר שעזר לו לרכוש ניסיון רב מבפנים. כיום, מייצג עו"ד לייכטמן תובעים פרטיים בלבד ועוסק בייצוג משפטים של מבוטחים סיעודיים, והוא נעזר בניסיון רב השנים שצבר משני צידי המתרס בתחום ביטוח סיעודי.

אנו זמינים בטלפון 03-8053322, בוואסטאפ שמופיע בתחתית האתר או שניתן להשאיר פרטים בטופס ונחזור אליכם בהקדם

ייתכן ומגיע לך הרבה כסף!

בדיקה להערכת סיכויי תביעתך ללא התחייבות

סמן/י את הצורך

לקוחות ממליצים

רועי לייכטמן, משרד עורכי דין
רועי לייכטמן, משרד עורכי דין
48 Google ביקורות
Yury Kozhevnikov
Yury Kozhevnikov
2023-01-22
עו"ד קפדני ומדויק מי שצריך טיפול אישי וחם - זה המקום
Ilya Abramovich
Ilya Abramovich
2023-01-10
המלצה חמה על עורך דין מעולה רועי לייכטמן, מומחה אמיתי בתחום מיצוי זכויות מול חברות הביטוח, מציג את כל האפשרויות בבירור, לא מוותר ונלחם עד הניצחון במקום שאחרים מוותרים. קיבלתי יחס אישי, מענה מהיר לכל פניה במשרד ובנייד, במילה אחת השירות ״חוויה״. המון תודה, תמשיך ותצליח :)
Haim Zazrin
Haim Zazrin
2023-01-07
פנינו לעו''ד רועי לייכטמן בעקבות רטיבויות במוקדים שונים שהיו לנו בבית מהשכן.רועי הפגין כישרון, ויכולות, להגיע לתוצאות המקסימליות בקבלת העזרה בדרך היעילה והמהירה , לעשיית הצדק בנתינת פסק הדין שזכינו בו , וכן היחס האישי שקיבלנו. ממליצים בחום על עו''ד רועי לייכטמן לייצג במיקרים דומים ובמיקרים הרבים האחרים שיש לרועי את ההתמחות בהם מש' זזרין
Yali Gold
Yali Gold
2023-01-04
עורך דין רועי ליכטמן טיפל בתיק שלי במקצועיות ובמסירות שאין כמוה. שמו יכול להכנס למילון תחת הגדרות אלו. תותח כבד, דאג לכל הפרטים הקטנים תוך כדי קשר אישי ויחס חברי. רועי הגיע לעסקה מול בית המשפט שלא נופלת ממדהימה ועשה את הבלתי אפשרי. על הכל אני מודה לו בצורה שלא תתואר. מלך
lilach kantarovich
lilach kantarovich
2022-12-12
ממליצה בחום על עו"ד רועי לייכטמן. קיבלתי מענה אישי וליווי מקצועי, מהיר ובנוסף, יחס יוצא מהכלל.
עודד חן
עודד חן
2022-08-30
הטיפול היה מקצועי ומהיר . אני מאוד מרוצה מהתוצאות. יישר כוח רועי.
ליאל גלעדי
ליאל גלעדי
2022-08-25
ייעץ לנו במקצועיות ואדיבות, מומלץ בחום
יובל שלם
יובל שלם
2022-08-22
רועי טיפל באופן מהיר ומקצועי בתיק בענין נזקי הרכוש שלנו. היינו מרוצים מאד גם מהשרות, מהמקצועיות ומהתוצאה של התביעה.
tali avraham
tali avraham
2022-06-20
עו"ד מקצועי קשוב ונותן מענה מיידי בקי ברזי הביטוחים והתנהלות מול חברות הביטוח
שני בר
שני בר
2022-04-01
ממליצה בחום. הגעתי למשרד של רועי לאחר המלצה, קיבלתי יחס רגיש ואישי מצד רועי שליווה ותמך לאורך כל הדרך, תמיד עדכן ושיתף בכל. אני מרגישה שהוא נלחם ובסוף התוצאה הייתה מעבר לכל הציפיות שלי ובדיוק בזמן. תודה על הכל!

אודות הכותב: עו"ד רועי לייכטמן 

לעו"ד לייכטמן ניסיון רב בייצוג ובהבנת האינטרסים הן של המבוטחים והן של חברות הביטוח. הוא פתח משרד ומשתמש בידע ובניסיון הרב שצבר על מנת להפיק את המיטב עבור לקוחותיו. כיום, עו"ד לייכטמן מייצג אך ורק תובעים פרטיים, עוסק בייצוג משפטי לנפגעים בתחום הנזיקין והביטוח ודואג לאינטרסים של מבוטחים רבים שנדחו ע"י חברות הביטוח ולא זכו לממש את זכאותם.

המלצות מלקוחותינו

[grw place_photo="https://law-rl.co.il/wp-content/uploads/2020/06/F2.jpg" place_name="רועי לייכטמן, משרד עורכי דין" place_id="ChIJr2p00ktLHRURGEDkv4lkJ5M" reviews_lang="iw" pagination="5" text_size="120" refresh_reviews=true lazy_load_img=true reduce_avatars_size=true open_link=true nofollow_link=true]

כתבו עלינו

נושאים נוספים בנושא סיעוד

אלצהיימר שלבים

מחלת האלצהיימר פוגעת בקשישים רבים ובישראל סובלים מהמחלה כ – 100 אלף אנשים. מדובר במחלה פרוגרסיבית הפוגעת בתפקוד וביכולות הקוגניטיביות של החולה והיא מתבטאת בקשיים

קרא עוד »

את לא זכאית לכיסוי ביטוחי

הכביש הינו מקום דינמי ולעיתים בהעדר תשומת לב מספקת קורות, לצערנו הרב, תאונות דרכים שגורמת לנזקי גוף ונזקי רכוש. מאחר שתאונות שכאלה יכולות לקרות לכולנו, רובנו

קרא עוד »

אתה כבר לא סיעודי

לרוב אנו מייחסים מצבים סיעודיים רק לאוכלוסיה המבוגרת, אך לפנינו סיפור מצער אודות בחור בן 27 שנפגע בסופת שלגים בנפאל ואיבד את אצבעות ידיו. כתוצאה מהפגיעה

קרא עוד »

ביטוח לאומי חוק סיעוד

בישראל ישנו ביטוח לאומי מפואר. באמת. זאת לא בדיחה. הרבה מדינות היו מתאפרות במוסד לביטוח לאומי כמו שיש בישראל. אנחנו עם שאוהב להתלונן ותמיד ניתן

קרא עוד »

ביטוח לאומי קופת חולים

אם המוסד לביטוח לאומי דחה את התביעה שלכם, כדאי שתדעו שזה לא סוף הסיפור! תביעות נגד ביטוח לאומי קופת חולים במקרים סיעודיים ונכות יכולים לעבור

קרא עוד »

ביטוח סיעודי כללית הראל

מהו ביטוח סיעודי קבוצתי במקביל לביטוח הסיעודי הפרטי רבים מאיתנו מבוטחים גם בפוליסת ביטוח סיעודי קבוצתי דרך קופת החולים אליה אנו שייכים, כאשר לעיתים אנו

קרא עוד »

ביטוח סיעודי מאוחדת

מבוטחים בביטוח סיעודי דרך אחת מקופות החולים? אם אתם נמצאים במצב סיעודי, זה הזמן לתבוע את חברת הביטוח של קופת החולים שלכם. חברות הביטוח הסיעודי

קרא עוד »

גמלת סיעוד בכסף

על פי חוק הסיעוד ביטוח לאומי, קשיש הזכאי לגמלת סיעוד ומעוניין להחזיק מטפל צמוד, יכול לבחור לקבל את גמלת הסיעוד לחשבון הבנק שלו ולהעסיק את

קרא עוד »

דחיית תביעות ADL

אם עד היום טרם שמעתם את המשפט 'דחיית תביעות ADL' מצבכם ומצב הקרובים לכם כנראה טוב, כי מי שמגיע למצב של 'דחיית תביעת adl' בדרך

קרא עוד »

דחיית תביעות אלצהיימר

בעבר יוחס מצב סיעודי רק לאנשים המתקשים לבצע פעולות יומיומית עם קושי בתחום הפיזי, אולם משפחות רבות נאלצות להתמודד עם מצב סיעודי אשר נובע מקושי בתחום הקוגניטיבי שאינו קשור בהכרח לתחום הפיזי. המצב לעיתים מאוד מבלבל כאשר רואים אדם בריא ללא כל מגבלה הנראית לעין. חוסר ההבנה של הקושי הקוגינטבי יוצר תסכול רב אצל המבוטח, משפחתו ואף מאפשר לחברות הביטוח לנסות לחמוק מההכרה בתביעות אלצהיימר. 

קרא עוד »

החמרת מצב נכות כללית

החיים מציבים בפנינו אתגרים רבים שאינם תמיד צפויים. אנשים שואפים בדרך כלל לחיים בריאים בהם הם יכולים לעבוד, להתפרנס, לבלות, לגדל משפחה וכן הלאה. אך

קרא עוד »

הכל על תביעת סיעוד

מאמר שיעשה לכם סדר אם אתם לקראת תביעת סיעוד רבים מאיתנו היו מעוניינים ברשת ביטחון כלכלית במקרים של חולי קיצוני או מוגבלות, על כן בשנים

קרא עוד »

התמודדות תביעות סיעוד

למרבה הצער בישראל של שנת 2018 דחיית תביעת סיעוד בתום ההליך הראשוני היא כמעט עניין צפוי. מי שיקליד בגוגל את המילים 'התמודדות תביעות סיעוד' ימצא

קרא עוד »

זכויות לילד עם אוטיזם

הורים לילד עם אוטיזם בישראל? כדאי שתכירו זכויות לילד עם אוטיזם והוריו. גידול ילד על הספקטרום מהווה אתגר לא פשוט ובהתאם לנסיבות הדאגה לצרכיו עשויה

קרא עוד »

חוק סיעוד

חוק סיעוד במדינת ישראל קובע כי גמלת סיעוד ניתנת ע"י המוסד לביטוח לאומי. חוק ביטוח סיעוד חוקק בכנסת בשנת 1986 והוא מופעל על ידי משרד

קרא עוד »

טיפול באוטיזם

החיים על הרצף האוטיסטי הינם מורכבים וההתמודדות עם אוטיזם הינה קשה ומחייבת קבלת עזרה מקצועית שנועדה להקל, ולא במעט, על חייהם של האוטיסטים ובני משפחותיהם.

קרא עוד »

טיפול באלצהיימר

אלצהיימר הינה מחלה ניוונית קשה, הפוגעת במערכת העצבים המרכזית במוח וגורמת באופן הדרגתי, לליקויים ביכולות החשיבה, הזיכרון, הלמידה, התפקוד, ההתמצאות והתכנון של החולים. תסמיני אלצהיימר

קרא עוד »

טיפול בטרשת נפוצה

טרשת נפוצה זו מחלה כרונית דלקתית קשה, בה מערכת החיסון פוגעת בתאי עצב בגוף. המדובר המחלה אוטואימונית הפוגעת במערכת העצבים המרכזית ותוקפת איברים ורקמות בגוף

קרא עוד »

טיפול בסרטן

כיום, סרטן נחשבת לאחת המחלות הקשות ביותר, שיכולה להתפרץ בהפתעה אצל אנשים בגילאים שונים, בכל רגע בחיים. טיפול בסרטן מצריך התמודדות נפשית ופיזית אמיצה של

קרא עוד »

טיפול בפרקינסון

מחלת פרקינסון היא מחלה נוירולוגית חמורה, אשר גורמת באופן הדרגתי לניוון שרירים והפרעות מוטוריות באיברים שונים בגוף. תסמיני פרקינסון עיקריים הינם רעידות, התקשות של השרירים וביצוע תנועות

קרא עוד »

מה נותנים אחוזי נכות?

זכאות לקצבת נכות כללית מהמוסד לביטוח לאומי תנאי הזכאות לקבלת קצבה מורכבים מארבע חלקים: ראשית, על התובע להיות תושב ישראל, שגילו גדול מ-18 אך נמוך

קרא עוד »

מוסדות לתשישות נפש

הזדקנות  הינו תהליך הדרגתי, בהתחלה מתחילים להרגיש את הפגיעה בפרקים, בשרירים ובגב, מתקשים יותר ללכת, ישנים פחות טוב או דווקא ישנים המון, התאבון משתנה, מצבי

קרא עוד »

מימוש זכויות ALS

מחלת ניוון השרירים, המוכרת יותר בשם ALS הנה מחלה חשוכת מרפא שמשלב מסוים מותירה את החולה בשיתוק מוחלט. מדובר בתהליך ארוך, לעיתים יעברו שנים מהאבחון

קרא עוד »

מימוש זכויות סיעודיות

זקנה ותלות הן חלק בלתי נפרד ממעגל החיים. עם העלייה בתוחלת החיים, יותר ויותר אנשים זקוקים לעזרה בפעולות היום יום ובטיפול אישי. אך לא רק

קרא עוד »

סיעוד

ביטוח הסיעוד הוא כנראה הביטוח הנמכר ביותר בישראל ולא בכדי. הרצון של כולנו הוא לא להיות לנטל על משפחתנו ועל קרובנו כאשר נהפוך לסיעודיים: במצב דמנטי ו/או

קרא עוד »

סיעוד ילדים

מחפשים מידע בנושא תביעות סיעוד ילדים? אנו נוטים לחשוב כי מצב סיעודי קורה אך ורק לקשישים אך המציאות מלמדת כי הורים רבים נדרשים להתמודד עם

קרא עוד »

עורך דין ביטוח סיעודי

ביטוח סיעוד הוא כנראה הביטוח הנמכר ביותר בישראל ולא בכדי.  הרצון של כולנו הוא לא להיות לנטל על משפחתנו ועל קרובנו כאשר נהפוך לסיעודיים במצב

קרא עוד »

עורך דין תביעות סיעוד

אינכם יודעים לעולם מתי תזדקקו לשירותיו של עורך דין תביעות סיעוד לעיתים ללא הכנה מוקדמת אנו ניצבים לפני סיטואציה בה מצבו הרפואי שלנו או של

קרא עוד »

פיצויים ALS

אחד הדברים הכי אכזריים במחלת ניוון השרירים, ה-ALS, היא העובדה שהאבחון נוחת על אנשים באמצע החיים פעמים רבות בשלבי המחלה הקלים. פתאום המונח 'זמן' מקבל

קרא עוד »

קצבת סיעוד

אזרחי המדינה שהינם בגיל פרישה עלולים להיתקל באתגרים ייחודיים (בפרט בשנותיהם המאוחרות). קצבאות סיעוד מבקשות להבטיח את רווחתם של האזרחים הללו ומעניקה להם סיוע כלכלי

קרא עוד »

קצבת סיעוד בכסף

אדם שזכאי לקבלת קצבת סיעוד ומחזיק מטפל או מטפלת צמודים, יכול לבחור האם לקבל גמלה, על פי חוק סיעוד, בשירותים או בכסף. קצבת סיעוד בכסף

קרא עוד »

שיתוק מוחין

CP – שיתוק מוחין הוא אחד הגורמים השכיחים ביותר לנכות מוטורית. על פי ההגדרה העדכנית, שיתוק מוחין היא קבוצה של הפרעות קבועות בהתפתחות התנועה והיציבה

קרא עוד »

תביעות ביטוח סיעודי

אחד מהחששות הגדולים ביותר של הרבה אנשים הוא להפוך לסיעודיים, ובכך ליפול לנטל על בני משפחתם וקרוביהם. לכן, הם רוכשים במהלך החיים ביטוח סיעודי. כך,

קרא עוד »

תביעות סיעוד

תביעות סיעוד – מדריך תביעת סיעוד מעודכן 2024 [חובה!] מבוא למדריך תביעות סיעוד החיים מלמדים אותנו שללא התרעה מוקדמת עלולה להתווסף הוצאה בלתי צפויה: הוצאות

קרא עוד »

תביעת סיעוד רטרואקטיבית

התקופה שבה מצבו של קרוב משפחה אהוב משתנה באופן דרסטי, הינה עמוסה רגשית ודורשת אין סוף משימות שקשורות למצב ולטיפול הרפואי. זו הסיבה שבגללה נזכרים,

קרא עוד »

תשוש נפש

ככל שאנו מתבגרים הסיכון לחלות במחלות סיסטמיות או להיפצע בצורה חמורה ממקרים כאלו ואחרים, עולה באופן עקבי. עם זאת, תופעה אשר כוללת בתוכה מספר סימפטומים

קרא עוד »

המלצות מלקוחותינו

Yael M
Yael M
01.05.2021
קרא עוד
יש הרבה עורכי דין, אבל למצוא אחד שהוא גם מקצועי מאוד, גם עם שירות אישי ואיכפתיות אמיתית ללקוח – זו כבר משימה קשה. שוחחתי עם הרבה לפני שהגעתי לרועי, ובשיחה הראשונה הבנתי שיש מי שידאג לאינטרסים שלי . שישי מי שמבין את הצרכים שלי וגם לאחר מכן ראיתי בפועל את היכולות המקצועיות והניסיון הרב שיש לו . ממליצה בחום !!!
סבטלנה פנחסוב
סבטלנה פנחסוב
08.05.2021
קרא עוד
רציתי להודות לך על המקצועיות ברמה הגבוהה ביותר לה זכיתי ממך, על היחס, המענה המהיר לכל שאלה שהייתה לי לאורך כל התקופה שייצגת אותי. האמת יצאה לאור בפסק הדין שקבלנו ! שמחה שבחרתי בך כמי שייצג אותי במשפטי זה. יישר כח, סבטלנה פנחסוב/פתח תקווה
Galit Lavi
Galit Lavi
17.09.2019
קרא עוד
ברצוני להודות לעו"ד רועי לייכטמן על טיפולו המסור והמקצועי בתיק התביעה שלי לאורך כל התהליך. הגעתי לפגישה הראשונית עם עו"ד לייכטמן כשאני לחוצה וחוששת מכל המצב שהייתי בו. הוא הקשיב בקשב רב לכל השתלשלות המקרה שלי. הרגיע אותי והסביר לי בסובנות מהי הדרך הנכונה לפעול. בתוף זמן קצר עו"ד לייכטמן הגיש את כתב התביעה וזירז את כל התהליך שבא בעיקבותיו. בכל שלב שפעל הוא יידע אותי על כך והסביר לי מה הולך לקרות. במידה והיו לי שאלות הוא תמיד היה זמין לענות לי. לאורך כל הדרך הוא היה אנושי ונעים ובהחלט שינה את המחשבה שלי על עורכי דין. אני ממליצה בחום על שירותיו ויודעת שאם חלילה אזדקק שוב לעו"ד לא אחשוב פעמיים ואפנה אליו שוב.
Ira Agranat
Ira Agranat
17.05.2019
קרא עוד
ברצוני להודות לעו"ד רועי לייכטמן על טיפול מסור ונכון בתביעת נזיקין הקשורה לת. דרכים שעברתי. מדובר בעו"ד מקסים. מקצועי מאוד (ידע וניסיון רב בעולם הביטוח) ולא פחות חשוב אנושי ונעים, הטיפול היה זריז מעבר לכל הציפיות. שוב תודה גדולה 😊 ממליצה בחום !!!
Avihay Doron
Avihay Doron
08.08.2018
קרא עוד
שירות מדהים ! תוצאות אפילו עוד יותר !
Ofir Seidner
Ofir Seidner
04.01.2019
קרא עוד
טיפול ושירות מהמעלה הראשונה.
Mor Atia
Mor Atia
28.05.2018
קרא עוד
משפטן מהמוכשרים בארץ , אלוף אמיתי ! מאוד מומלץ !!
Hila Edri
Hila Edri
04.01.2019
קרא עוד
מקצועי יצירתי ואנושי ! עורך דין מוביל בתחומו !
Roey Cohen
Roey Cohen
24.05.2018
קרא עוד
רועי לייכטמן הינו עורך דין מהשורה ה-1 ובעל יכולות משפטיות יוצאות דופן. כמו גם בעל ניסיון עשיר ומרשים. כל זאת , מבלי לגרוע מעצם היותו אדם טוב ונעים ונוח לבריותץ מומלץ לכל דיכפין לשאול, להתייעץ ולהתרשם ואף לשכוא את שירותיו
Aviv Albonher
Aviv Albonher
04.01.2019
קרא עוד
קודם כל מיקצועיות ואמינות. ובנוסף מגיע קשר אישי חם ויכפתיות ....
Yoel Padel
Yoel Padel
09.05.2018
קרא עוד
רועי עומד בלו"ז שנקבע (מלבד סיטואציות שאין תלויות בו) אמין. ישר. עומד במילתו. מומלץ בחום !!!!
Hanan Harush
Hanan Harush
24.05.2018
קרא עוד
יש יותר מחמישה כוכבים ??? אלוףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףף
Kobi Fogel Shashouaua
Kobi Fogel Shashouaua
24.05.2018
קרא עוד
ממליץ על רועי בחום, מקצועי, הוגן, שירותי. יש על מי לסמוך !
מירי לייכטמן
מירי לייכטמן
מירי לייכטמן
קרא עוד
מצויין !
הקודם
הבא
המשרד בתקשורת

תנו לי להילחם עבורכם!

מלאו פרטיכם לייעוץ ראשוני ללא התחייבות!

[leadercf7 campid="9628"]

תודה שנרשמת

ניצור קשר בהקדם

ייתכן ומגיע לך הרבה כסף!

בדיקה להערכת סיכויי תביעתך ללא התחייבות!

סמן/י את הצורך

מלא פרטיך

ואצור קשר מיידית: