תאונת עבודה

תאונת עבודה היא תאונה שאירעה תוך כדי עבודה אך גם בדרך מהעבודה או בדרך חזרה ממנה כך למשל תאונת עבודה יכולה להגרם באחד מהמקרים הבאים:

  • תאונת דרכים שאירעה בדרך לעבודה.
  • אירוע לבבי עקב סטרס קיצוני במהלך ויכוח במקום העבודה.
  • נפילה מסולם במהלך העבודה.
  • החלקה על מים או שמן במפעל העבודה.
  • פציעה כתוצאה משימוש בכלי עבודה.

כמובן שלא מדובר ברשימה סגורה של מקרים ואתם מוזמנים לבחון את המקרה הפרטני שלכם עם עו”ד המתמחה בתחום על ידי השארת פרטים לייעוץ ללא כל התחייבות.

נפגעתי בתאונת עבודה. מה עושים? 

אם נפגעתם בתאונת עבודה, יש לכם מספר אופציות עיקריות לתביעה שכדאי לבחון על מנת לקבל פיצויים: 

  • הגשת תביעה נגד המעסיק או חברת הביטוח שלו.
  • הגשת תביעה למוסד לביטוח לאומי. בנכויות גבוהות ניתן לבחון גם אפשרות להגשת תביעה לפטור ממס הכנסה.
  • הגשת תביעה נגד חברת הביטוח בה אתם מבוטחים בביטוח תאונות אישיות, ביטוח חיים, מחלות קשות,  סיעוד, ביטוח אובדן כושר עבודה או בקרן הפנסיה. 
  • במקרה של תאונת דרכים במסגרת העבודה ניתן בנוסף להגיש תביעה נגד ביטוח החובה של הרכב.

כמו שניתן לראות דרכי הפיצוי הן רבות ומגוונות. לכן אם נפגעתם בתאונת עבודה, הרי שככל הנראה אתם בדרך לקבלת פיצוי מאחד הגורמים המפורטים. על מנת להבין את מי כדאי לתבוע אנו ממליצים לכם להיוועץ בעורך דין המתמחה בתאונות עבודה, שידע לבחור בין האפשרויות השונות ולתזמן את התביעות באופן שיניב לכם את הפיצוי המקסימלי. 

שימו לב! בתביעות בגין תאונות עבודה למוסד לביטוח לאומי ניתן לדרוש פיצוי עד שנה אחורה ממועד הגשת התביעה. תביעות בגין תאונות עבודה מול חברת הביטוח מתיישנות בתוך שלוש שנים ותביעות נגד המעסיק מתיישנות לאחר שבע שנים. כאשר זהו המצב אנו ממליצים לא להתמהמה, ולוודא שתמצו את מלוא זכויותיכם טרם התיישנות תביעתכם.  

תביעה בשל תאונת עבודה נגד המעסיק

על מנת שעובד יזכה בתביעה נגד מעסיקו בגין פגיעות גוף שנגרמו לו כתוצאה מתאונת עבודה, הוא ידרש להוכיח כי התרשלותו של המעסיק היא שגרמה לפגיעותיו, זאת ככל תביעת נזיקין אחרת. 

אולם בשונה מתביעות נזיקין אחרות, על מעסיק חלות חובות מוגברות שונות, שיכולות פעמים רבות לזכותכם בפיצויים. 

לבדיקת זכאותכם לפיצויים בגין תאונת העבודה שעברתם- השאירו פרטים

חשוב לדעת כי אף במקרים בהם עובד חושב שהוא נפגע באשמתו, יכול מאד להיות כי עדיין יהיה זכאי לפיצויים ממעסיקו בשל תאונת העבודה בה נפגע.

הסיבה לכך היא חובת הזהירות המוגברת החלה על המעסיק. במסגרת חובה זו, שמקורה בחוק הבטיחות בעבודה ובפסיקת בתי המשפט, חלה החובה על המעסיק להבטיח סביבת עבודה בטוחה ולמנוע פגיעה של עובדיו. 

כך למשל עובד שאיבד את אצבעותיו תוך שימוש במכונת חיתוך יכול לקבל פיצוי ממעסיקו כיוון שהמעסיק לא ערך לעובדיו הדרכת בטיחות ראויה, לא סיפק להם ציוד מגן או מאחר שלא מינה אחראי בטיחות במקום העבודה. 

רבים מרגישים שלא בנוח בעת הגשת תביעה נגד המעסיק אך חשוב לדעת כי מעסקים רבים רוכשים ביטוח המכסה תביעות של עובדים אשר נפגעו בעבודה.

למעשה מעסיק שרכש ביטוח חבות מעסיקים יחויב בגין תאונת העבודה בסכום ההשתתפות העצמית וחברת הביטוח תכנס בנעליו של המעסיק ותישא בכל העלויות. כך שעבור המעסיק מדובר בכסף כיס, אך עבור העובד שנפגע בתאונת העבודה יכול הפיצוי להוות הבדל משמעות ולאפשר לו להמשיך לפרנס את משפחתו ולקבל את מלוא הטיפולים הרפואיים להם הוא זקוק.   

תביעה נגד המוסד לביטוח לאומי במקרים של תאונות עבודה 

המוסד לביטוח לאומי מבטח את המעסיקים במקרה של תאונה. מסיבה זו הפיצוי שינתן על ידי המוסד לביטוח לאומי לעובד חופף לפיצוי בו יחוב המעסיק.

בתביעות בגין תאונות עבודה יוודא המוסד לביטוח לאומי ראשית כי אכן מדובר בתאונת עבודה.

השלב הראשון – הכרה בתאונה וקבלת דמי פגיעה:

הכרה בתאונת עבודה היא השלב הראשון והחשוב, ויש לשים לב שכל הפגיעות שנגרמו כתוצאה מהתאונה נכללו בתביעה והוכרו על ידי המוסד לביטוח לאומי. זכרו שגם אם אין לכם כיום נכות כתוצאה מתאונת העבודה, הכרה בתאונה יכולה לסייע לכם אם וככל שתחול החמרה בנכותכם מהתאונה בעתיד. אם פניתם בזמן והוכרה תביעתכם הראשונית, גם לאחר שנים רבות תוכלו עדיין לפנות למוסד לביטוח לאומי ולדרוש לבחון את זכאותכם בגין ההחמרה. 

במסגרת התביעה להכרה בתאונת העבודה, תינתן לכם האפשרות לקבל דמי פגיעה עבור הימים בהם נעדרתם מהעבודה וזאת עד לתקופה של 91 ימים. בתום תקופת דמי הפגיעה תוכלו להגיש תביעה לקביעת נכות.

שלב שני – קביעת נכות:

במסגרת הגשת תביעה לקביעת הנכות תיבדקו על ידי וועדה רפואית שתקבע את גובה הנכות שנותרה כתוצאה מהתאונה.

הפיצוי מהמוסד לביטוח לאומי יכול להגיע כהטבה כספית, כהטבה לשיקום מקצועי על מנת להחזיר אתכם לעבודה, כהטבה של טיפול רפואי-שיקומי, כמענק חד פעמי או כקצבה חודשית – תלוי באחוזי הנכות שנותרו מהתאונה ואופי הפגיעה. 

אם נקבעה נכות גבוהה מ-9% יעניק לכם המוסד לביטוח לאומי מענק חד פעמי. 

ככל שתקבע נכות הגבוהה מ-20% תוכלו לקבל קצבה חודשית. 

נדגיש כי לוועדות הרפואיות אתם לא חייבים להגיע לבד ויש לכם זכות להתייעץ עם עורך דין ולקבל ייצוג בפני הוועדה. עוד נדגיש כי רק עורך דין יכול לייצג אתכם ולהתלוות אליכם לוועדות הרפואיות, והמשמעות היא קניית ייתרון בהצגת מצבכם הרפואי והוראות החוק, ומקסום זכאותכם לפיצוי. 

קיבלתם החלטה על אחוזי נכות נמוכים מהנכות שנותרה לכם? אם לא נעזרתם עד כה בעורך דין אנו ממליצים להשאיר כעת פרטים ולפנות לייעוץ עם עו”ד המתמחה בתאונות עבודה. שימו לב שיש להגיש ערעור בתוך 30 ימים ממועד קבלת החלטת הוועדה וכי יש לנצל זמן זה להיערכות נכונה

תביעת פיצויים מחברות הביטוח

אפשרות נוספת במקרה של תאונת עבודה היא תביעה מכוח הביטוח הפרטי. 

ישנם מספר ביטוחים אשר יכולים להעניק פיצויים מכוח הכיסוי הביטוחי במקרה של תאונת עבודה: ביטוח תאונות אישיות, ביטוח אובדן כושר עבודה, ביטוח סיעוד ואף ביטוח חיים במקרים מצערים בהם התאונה הסתיימה במוות. 

תביעה מכוח ביטוח פרטי אינה תלויה ברשלנות כלשהי ודי בכך שאירעה תאונה ושאתם מחזיקים בביטוח מתאים על מנת לקבל את הפיצוי המובטח בפוליסה. 

מה שחשוב לדעת הוא שתקופת ההתיישנות בתביעות אלה הוא קצר יחסית, ונמשך שלוש שנים בלבד, ולכן נמליץ להתייעץ עם עורך דין בהקדם על מנת שלא תאבדו את זכויותיכם.

אפשרות נוספת היא במקרה של תאונת דרכים המוכרת כתאונת עבודה. במצב כזה ניתן לתבוע את ביטוח החובה המבטח את הרכב וזאת נוסף לשאר אפיקי הפיצוי. להרחבה על תאונות דרכים- קישור. 

נסכם:

תאונת עבודה היא אירוע מצער אשר יש בו כדי להוריד את החיים ממסלולם, להפוך אדם ייצרן ועובד לנכה במקרים הקשים וכן להפילו כעול על כתפי המשפחה. 

במקרים הקלים יותר עלולה תאונת העובדה להותיר נכות קלה אך הוצאות כבדות, ולעיתים פרק הזמן הדרוש להחלמה מוציא את הנפגע ממעגל העבודה. 

כך או כך ישנן הרבה מאד אפשרויות פיצוי אשר כל אחת מהן דורשת מומחיות וטיפול שונה, לכל אחת מהן תקופת התיישנות שונה, וכל אחת מעניקה לעובד הנפגע פיצוי אחר. 

נפגעתם בתאונת עבודה? 

רצוי שתיעזרו במשרד אחד אשר יכול להעניק לכם ליווי בכל התביעות השונות ולהעמיד לרשותכם את כלל הכלים להם אתם זקוקים על מנת לקבל את הפיצוי הגבוה ביותר בגין תאונת העבודה שעברתם.

משרדנו מלווה נפגעי עבודה כבר שנים בכל ההליכים הנדרשים: תביעות נזיקין, תביעות ביטוח, וועדות הביטוח הלאומי, תביעות בתאונות דרכים וכן מענה על סוגיות נלוות בדיני עבודה. נפגעתם בתאונת עבודה? צרו עמנו קשר! אנו נדאג להשיבכם למסלול.  

עברת תאונת עבודה? מספר כללי אצבע שיסייעו לך:

-פנה לטיפול רפואי בהקדם. חשוב מאד לציין כי פגיעתך היא עקב תאונת עבודה ולוודא כי פגיעותיך נכתבות באופן מדויק כפי שאירעו, על מנת שלא תיווצר סתירה בהמשך.

– מילוי טופס (בל 250) על ידי המעסיק. אם התאונה אירעה בדרך לעבודה או ממנה הודיעו למעסיק בהקדם ובכל מקרה וודאו שיש בידכם טופס חתום אשר יש לו השלכות בהמשך. 

– תיעוד ואיסוף מלוא החומר: תמונות מאתר התאונה, תיעוד רפואי, קבלות והוצאות וכל מסמך אחר אשר יש בו לסייע בהוכחת התאונה או הנזק שנגרם כתוצאה ממנה.  

– היוועצו בעורך דין. כפי שתיארנו יש מספר אפיקי פיצוי במקרה של תאונת עבודה. יחד עם זאת חלק מאפשרויות הפיצוי חופפות וחלקן מצטברות. עורך דין המתמחה בתאונות עבודה ידע להתוות עבורכם את דרך הפעולה שתניב לכם את הפיצוי המקסימאלי בגין התאונה. 

אם נפגעתם מתאונת עבודה, יש לכם מספר אופציות עיקריות לתביעה בכדי לקבל פיצויים – הגשת תביעה נגד המעסיק שלכם, הגשת תביעה נגד המוסד לביטוח לאומי, הגשת תביעה נגד חברת הביטוח המכסה את המעסיק והגשת תביעה נגד חברת ביטוח פרטית בה אתם מבוטחים. בתי המשפט בישראל מגדירים תאונת עבודה רק כאשר יש קשר סיבתי בין הפגיעה לבין הצורך שהיה לכם להיות במקום העבודה או בדרך אל מקום העבודה. במידה ובית המשפט אכן מגדיר את התאונה שלכם כתאונת עבודה, אתם בדרך לקבלת פיצוי מאחד הגורמים הנ”ל. 
 
תביעה נגד ביטוח לאומי במקרים של תאונות עבודה 
 
הפיצוי מהמוסד לביטוח לאומי יכול להגיע כהטבה כספית – משולמת למשך 91 ימים מיום התאונה, או כהטבה לשיקום מקצועי על מנת להחזיר אתכם לעבודה כמה שיותר מהר או כהטבה של טיפול שיקומי שמטרתו לשקם אתכם בכדי להחזיר אתכם לעבודה כאשר הטיפול השיקומי הוא חינם. וזאת במידה והוכרזתם כנפגעים של תאונת עבודה.
 
ניסוח תביעה לפיצויים עקב תאונת עבודה
 
בכדי להגיש תביעה לפיצוי עקב תאונת עבודה, כדאי שיהיה לכם ליווי משפטי של עורך דין לענייני נזיקין וביטוח לכל אורך התביעה. סיבה ראשונה היא הידע המקצועי בתחום דיני הנזיקין שיש לעורך דין וחשוב לתהליך התביעה, והסיבה השנייה היא מיקסום הפיצוי שלכם ככל הניתן על-ידי הגשת ניסוח תביעה תקני וממוקד המסתמך על מסמכים רפואיים, עדויות, תמונות, מיילים וכל דרך תיעוד הנוגעת לתאונה העבודה שלכם. 
 
למי כדאי לפנות בנוגע למקרה של תאונת עבודה? 
 
אם אתם זקוקים לליווי משפטי לתאונת עבודה, עורך דין רועי לייכטמן הוא הכתובת שלכם! משרד עורכי דין של עו”ד רועי לייכטמן נחשב למשרד עורכי הדין המוביל בישראל בתחום דיני הנזיקין והביטוח. המשרד עוסק אך ורק בתיקים הנוגעים לדיני נזיקין וביטוח ונחשב לאחד היחידים בישראל העוסק רק בתחום הספציפי הזה. עורך דין רועי לייכטמן הוא מומחה בתחום למשפט ובריאות ומלווה מאות לקוחות בכל שנה בתביעות מול המוסד לביטוח לאומי ומול חברות הביטוח על מנת לספק ללקוחותיו את התוצאות הטובות ביותר בתביעה.  
 
ליווי משפטי לתאונות עבודה עם עו”ד רועי לייכטמן
 
משרד עורכי דין רועי לייכטמן יעניק לכם ליווי משפטי מקצועי לתביעת נזיקין בתאונות עבודה ויעמוד על הזכויות שלכם בכדי לקבל את הפיצוי הגבוה ביותר המגיע לכם! 
נושאים נוספים

פוליסת תאונות אישיות

תאונה היא אירוע שיכול להיות טרגי ותמיד הוא תופס אותנו מופתעים ולא מוכנים.  בדיוק בשביל זה יש פוליסת תאונות אישיות אשר יכולה לזכות את המבוטח

קרא עוד »

סיעוד ילדים

אנו נוטים לחשוב כי מצב סיעודי קורה אך ורק לקשישים אך המציאות מלמדת כי הורים רבים נדרשים להתמודד עם ילדים במצב סיעודי. המצב הסיעודי יכול

קרא עוד »

תאונת עבודה

תאונת עבודה היא תאונה שאירעה תוך כדי עבודה אך גם בדרך מהעבודה או בדרך חזרה ממנה כך למשל תאונת עבודה יכולה להגרם באחד מהמקרים הבאים:

קרא עוד »

עורך דין תאונת דרכים

כל מי שנפגע בתאונת דרכים זכאי לפיצוי בהתאם לחוק, אולם בחלק מהמקרים, חברות הביטוח מערימות קשיים ונפגעים רבים זוכים לקבל פיצויים רק לאחר שנים ארוכות

קרא עוד »

חוק סיעוד

חוק סיעוד במדינת ישראל קובע כי גמלת סיעוד ניתנת ע”י המוסד לביטוח לאומי. חוק ביטוח סיעוד חוקק בכנסת בשנת 1986 והוא מופעל על ידי משרד

קרא עוד »

תביעות סיעוד מביטוח לאומי

תושבי ישראל המגיעים לגיל פרישה, עשויים להיות זכאים לקבלת גמלת סיעוד וזאת בהתאם למצבם ויכולת התפקוד שלהם. הגשת תביעות סיעוד והזכאות לגמלת סיעוד ניתנת עבור

קרא עוד »

אחוזי נכות כללית

המוסד לביטוח לאומי הוא הכלי המרכזי באמצעותו המדינה מסייעת לאנשים חולים או נכים שכושר העבודה שלהם נפגע. הדרך של המדינה לקבוע מי זכאי לקצבת נכות

קרא עוד »

רשלנות רפואית אורתופדיה

הידעתם כי בקרב תביעות של רשלנות רפואית, אורתופדיה נהנית מהכבוד המפוקפק של ייצוג יתר? לפני שאתם מתחילים לפתח טינה מיוחדת כלפי רופאים אורתופדים באשר הם,

קרא עוד »

אתה כבר לא סיעודי

לרוב אנו מייחסים מצבים סיעודיים רק לאוכלוסיה המבוגרת, אך לפנינו סיפור מצער אודות בחור בן 27 שנפגע בסופת שלגים בנפאל ואיבד את אצבעות ידיו. כתוצאה מהפגיעה

קרא עוד »

נזקי גוף תאונת דרכים

כולנו מודעים לקטל בדרכים שגובה בישראל עשרות הרוגים מידי שנה. באופן אירוני, דווקא ההתמקדות הסטטיסטית בהרוגים מונעת מאתנו לתפוס את התמונה הגדולה והכואבת לא פחות.

קרא עוד »

החליק מהצטברות שמנים

עובדים יוצאים לעבודה מדי יום ולא תמיד יודעים שלמעסיק יש חובה לשמור על סביבת עבודה בטוחה ולדאוג להדרכה ראויה על מנת למנוע תאונות במקום העבודה.

קרא עוד »

אינך זכאי לפיצוי

כמות תאונות הדרכים בארצנו גבוהה מאוד, ולעיתים התוצאות של תאונות מעין אלה הינן הרות אסון ומסבות נזקים פיזיים ו/או נפשיים וגורמות לנכויות המשנות את שגרת חיינו

קרא עוד »

אל תלכי עם נעלי עקב

אל תלכי עם נעלי עקב ואל תאשימי אותנו שנפגעת מנפילה במדרגות:כך טען מלון יוקרתי בקיסריה כלפי גב’ רוזנבאום שהוזמנה לכנס במתחם המלון ונפגעה עת נפלה

קרא עוד »

פציעה בגן שעשועים עירוני

אנחנו לא אחראים שילדכם נפגע בגן השעשועים בעירנו, אתם אשמים שלא השגחתם עליו!!!גן שעשועים עירוני הינו מקום נפלא לבילוי עם ילדינו אשר נהנים להשתעשע בין

קרא עוד »

דחיית פנסיית נכות

לפי חוקי מדינת ישראל, כל העובדים במשק שמגיעים לגיל פרישה, זכאים לקבל קצבת פנסיה שמטרתה לסייע להם להתקיים כלכלית במשך השנים הבאות. אולם, ישנם מצבים

קרא עוד »

ביטוח סיעודי כללית הראל

במקביל לביטוח הסיעודי הפרטי רבים מאיתנו מבוטחים גם בפוליסת ביטוח סיעודי קבוצתי דרך קופת החולים אליה אנו שייכים, כאשר לעיתים אנו כלל לא מודעים לקיומו

קרא עוד »

ביטוח סיעודי פרטי

ביטוח סיעודי נועד להבטיח קבלת שירותים סיעודיים וסיוע מקצועי במצבים בו אדם מתקשה בביצוע פעולות יומיומיות וזקוק לסיוע ולהשגחה. ביטוח סיעודי פרטי מספק פתרון שנועד

קרא עוד »

בור במגרש כדורגל

לו יודענו שיש מפגע במגרש, לא היינו נותנים ביטוחהכדורגל פופולרי בישראל, משחקים אותו במסגרות שונות. בליגת העל במגרשים מפוארים ומרשימים כמו אצטדיון טדי, סמי עופר

קרא עוד »

טיפולי שיניים

רופאי השיניים אחראים לנזקים שנגרמו למטופלים גם אם הגיעו למרפאתם במצב דנטאלי מוזנחמי מאתנו לא נדרש מעת לעת לטיפולי שיניים? ציפיתנו כי הרופא המטפל יעניק

קרא עוד »

חריגים לתאונות אישיות

ביטוח הסיעוד הוא כנראה הביטוח הנמכר ביותר בישראל ולא בכדי. הרצון של כולנו הוא לא להיות לנטל על משפחתנו ועל קרובנו כאשר נהפוך לסיעודיים: במצב דמנטי ו/או

קרא עוד »

תנו לי להילחם עבורכם!

מלאו פרטיכם לייעוץ ראשוני ללא התחייבות!

תודה שנרשמת

ניצור קשר בהקדם

מלא פרטיך

ואצור קשר מיידית: