עו”ד נזקי צנרת

אם חיפשתם עו”ד לנזקי צנרת הרי שאתם סובלים ככל הנראה מרטיבות, עובש, טפטוף, התנפחות הקירות, קילוף הצבע, הצפת הדירה או הרס תכולתה ואולי אתם סובלים מכל הדברים גם יחד. 

הבעיה הראשונה כאשר עוסקים בנזקי צנרת היא שמים מוצאים תמיד מהיכן לפרוץ. משמעות הדבר היא שהמים יעשו את המסלול שהכי קל עבורם לעשות וינזלו במקומות שהאיטום בהם הכי חלש. לכן לא בהכרח המקום בו הופיעו הסממנים החיצוניים הוא המקום בו ניזוקה הצנרת. 

הבעיה השנייה היא שבמקרים רבים הניזוק אשר דירתו הוצפה אינו אחראי ואינו יכול לתקן את הנזק ולהפסיק את נזילת המים. 

הופיעו בדירתכם רטיבות, עובש או טפטוף בתקרת הדירה?

הקירות החיצוניים בדירתכם סובלים מהתנפחות וקילופי צבע? 

הופיעה רטיבות בקיר הגובל בדירת השכנים? 

ביטחתם את דירתכם וגילתם לקוי בצנרת דירתכם? 

ייתכן ומגיע לכם הרבה כסף

בדיקה להערכת סיכויי תביעתך ללא התחייבות

אם עניתם כן על אחת מבין כל השאלות הללו, הרי שיתכן מאד שמגיע לכם פיצוי. 

כל אדם שהתמודד עם בעיות מים וצנרת בדירת המגורים, במשרד, בעסק או בכל מקום אחר, יודע שזה מקרה לא נעים ומתסכל, הכרוך בעגמת נפש רבה. עם זאת, נזקי צנרת הם דבר נפוץ שנגרם כתוצאה מתקלות שונות במערכת האינסטלציה, בלאי של המתקנים השונים, פיצוץ בצנרת הביוב או בדוד המים, חדירת מים מתקרת הדירה של השכנים, מים שנאגרים תחת הרצפה, השירותים או בקירות וגורמים לרטיבות ועובש ועוד.

מהו ביטוח נזקי צנרת?

ענף הביטוחים בישראל כולל מגוון רחב של סוגי ביטוחים, שמטרתם להבטיח לציבור המבוטחים שקט מקסימלי ותחושת ביטחון מפני נזקים לרכוש, לגוף ולנפש. בצורה זו, המבוטח משלם לחברת הביטוח תשלום חודשי קבוע ויודע שהוא יהיה מכוסה כלכלית בעת צרה או קרות הנזק. מאחר ודירת המגורים מהווה נכס יקר כספית ורגשית, ישנה אפשרות מומלצת ונפוצה לרכוש במסגרת ביטוח הדירה הרחבה של נזקי צנרת. המדובר בכיסוי כספי עבור קשת רחבה של בעיות ומצבים שיכולים לקרות בדירה בשל נזקי צנרת, ביניהם הצפה של מערכת הביוב או הצנרת הפנימית, פיצוץ של צינור או דוד מים, נזילות מדירות סמוכות שגרמו לרטיבות והרס של הקירות והרכוש, סתימות ובעיות בניקוז וכדומה.

כאשר מתרחש אירוע הנזק, נדרש המבוטח לפנות אל נציגי הביטוח כדי לברר מי הגורם שאחראי לתקן את הנזקים. ברוב המקרים, הביטוח ישלח איש מקצוע (אינסטלטור) העובד בחברת תיקונים המופיעה בהסדר, אולם לעתים קרובות הוא אינו מיומן מספיק, השירות אינו איכותי והתיקון לקוי, אלא אם הפוליסה כוללת הרחבה של שרברב פרטי.

עורך דין לנזקי צנרת

מדוע כדאי להסתייע בשירות של עו”ד לנזקי צנרת?

הנושא המרכזי שיש לבחון במצבים אלה הוא מהי הסיבה לקרות הנזקים ומי נושא באחריות לפיצוי. שכן, הסיבה יכולה להיות קשורה לצד שלישי דוגמת שכנים או ועד הבית בבניין משותף, התרשלות של העירייה בתיקון התשתיות ועוד. לכן, ישנה חשיבות לקבל סיוע וייעוץ משפטי של עו”ד בעל מומחיות בניהול וייצוג תיקי נזיקין וביטוח. עו”ד רועי לייכטמן בעל מומחיות בנושא וניסיון עשיר בייצוג מוצלח של מבוטחים רבים בתור עורך דין לנזקי צנרת וישמח לעזור גם לעמוד על זכויותיכם.

כפי שהבהרנו קודם, הבעיה הראשונה בה תתקלו מרגע בו הבחנתם ברטיבות בביתכם היא הניסיון לאבחן מהיכן פורצים המים. פעמים רבות הצנרת כולה נרקבה והחלפתה במוקד אחד לא תפתור את הבעיה. פעמים אחרות המים חודרים מקירות הבניין החיצוניים וזאת בשל כשל באיטום. לעיתים המים חודרים מהתקרה אך לאחר בדיקה מבהיר השכן שמעליכם שמקור הנזילה הוא בשטחי הרכוש המשותף. 

הבעיה השנייה בה תתקלו היא כיצד מחייבים את כלל הגורמים הנוגעים בדבר לתקן, לעיתים בעלות של מאות אלפי שקלים, את הנזילות או האיטומים. מי אחראי לתקן ליקויים באיטום הבניין ולמי פונים בעניין נזילה ברכוש המשותף?

ולאחר שעברנו את שתי המשוכות הללו, מי מפצה אותנו על הנזקים לקירות, לריצוף, לתכולת הבית, לבריאותנו ולנזקים הנלווים כגון הצורך בדיור חלופי בזמן תיקון הרטיבות בבית?

כדי לפתור את שלושת הבעיות הללו אתם זקוקים לעו”ד נזקי צנרת המתמחה בנזקי מים, בפיצוץ צנרת ובנזילות הפוגעות ברכוש היקר לנו ביותר – בדירת המגורים שלנו.

מהם השלבים מרגע שפניתם לעו”ד נזקי צנרת:

  • ראש וראשונה אנו רוצים להפסיק את המשך נזילת המים, שכן לא תועיל צביעת הקיר אם המים ימשיכו לזרום אליו. 

לכן ראשית יש לאבחן בסיוע מומחים, מהנדסים, שמאים ובעלי מקצוע רלוונטיים מהם כל מקורות הנזילה, להגדיר מהם הצעדים הנדרשים על מנת לייבש לחלוטין את הרטיבות בדירה, ולהבין מהיכן המים פורצים. 

  • לאחר מכן יבדוק עו”ד לנזקי צנרת קיומו של ביטוח דירה הן לבעל הדירה והן לכל אחד מהגורמים הרלוונטיים. 
  • בהמשך הדברים יתבע עו”ד לנזקי מים את כלל הגורמים הרלוונטיים. ככל שיש ביטוח את מבטחת הדירה אשר בתורה תתבע את המזיקים מהם פרצו המים, וככל שאין ביטוח יתבעו המזיקים באופן ישיר. 
  • כפי שאמרנו, ככל שהנזילה מגיעה ממקור צד שלישי (שכנים, בית משותף, רשות מקומית) התביעה הראשונית היא לצו עשה אשר יאלץ את כלל הגורמים המעורבים לבצע את הפעולות הנדרשות על מנת שהנזילה תפסיק והרטיבות תיובש. 
  • בשלב השני ולאחר שהנזילה תוקנה יש להעריך מהם הנזקים שנותרו בדירה ומהי העלות הנדרשת על מנת לתקנם. את הפיצוי הכספי האמור יש לתבוע מחברת הביטוח או מהמזיקים. 

כפי שניתן לראות ההליך סבוך ודורש הבנה הן מקצועית והן משפטית. לכן כאשר אתם בוחרים עו”ד לנזקי מים בידקו שיש עמו את אנשי המקצוע הרלוונטיים ושיש לו את הניסיון והידע בתביעות נזקי מים הן מול חברות הביטוח והן מול שכנים וועדי בתים. 

להמלצות על משרדנו לחצו פה.

ההליך כולו על אף השלבים בו חייב להיות מהיר, שכן הזמן שאורך מרגע פריצת המים עבור בתיקון ובהליך המשפטי ועד לייבוש הרטיבות באופן מוחלט הוא הזמן בו דירתכם הופכת לסיוט, ואת רכושכם מקיפים קירות מלאי עובש, טפטוף ורטיבות. 

כאשר אתם בוחרים עו”ד לנזקי צנרת וודאו שאתם בוחרים באנשי המקצוע המודעים למורכבות ומבינים את הצורך הבהול בתיקון התקלה והשבת חייכם למסלולם.

עו”ד נזקי צנרת צריך להיות בקיא הן בדיני נזיקין (על מנת לתבוע לדוגמא את השכנים מלמעלה או את וועד הבית) והן בדיני ביטוח (על מנת שיוכל לתבוע את חברת הביטוח המבטחת את הדירה). הוא חייב להכיר היטב את האופי של הפגיעות השונות בצנרת ותקדימים של פסיקות הממונה על הבתים המשותפים ובתי המשפט.

למידע נוסף ניתן להשאיר פרטים לשיחת ייעוץ ללא התחייבות עם עורך דין לנזקי צנרת.

הבחנתי ברטיבות בדירתי, מה עלי לעשות? 

  • תעדו הכל! צלמו את מוקדי הרטיבות, את התכולה שנפגעה, את המוקדים והגורמים לנזילה וכל נזק שנגרם לכם עקב הרטיבות בדירה. 
  • אם יש ברשותכם ביטוח דירה – הודיעו לחברת הביטוח מהר ככל הניתן. מניסיוננו רב השנים, אנו מממליצים שתתעדו גם כאן את הכל. תעדו הודעות כתובות, מיילים ופניות, הקליטו שיחות ובעיקר הקפידו לתעד כאשר אתם מעבירים לידי נציגי חברת הביטוח ראיות שידרשו לכם בהמשך.  
  • שמרו את מלוא הקבלות על כל הוצאה שהוצאתם: חוות דעת שמאים, קבלות של אנשי מקצוע, קבלות ועלויות משניות לנזק העקרי (כגון דיור חלופי, נזק לתכולת הדירה וכו’).
  • פנו לעורך דין נזקי צנרת. אף אם תוקנה הנזילה והרטיבות בדירתכם חדלה, ייתכן שעדיין מגיע לכם פיצוי. בוודאי מקום בו התנערה מכם חברת הביטוח, התעלם השכן שמעל או אם נואשתם מלאתר את הגורם האחראי לתיקון הנדרש בדירתכם.

למידע נוסף והתייעצות עם עורך דין לנזקי צנרת ניתן ליצור קשר או להשאיר פרטים בקישור.

נסכם.

נזקי צנרת הם מטרד בריאותי, כלכלי, ורכושי אשר פוגע בנו בבטן הרכה – בביתנו.

הנזקים עלולים להיות כה כבדים, עד שבית אליו אנו חוזרים על מנת לנוח ולהירגע עלול להפוך לאתר בניה, אתר איסוף מי גשמים או מצע לגידולי עובש. 

פעמים רבות אנו מגיעים לבתי לקוחותינו ועדים לדירות אשר נזקי המים הפכו אותם ללא ראויות למגורים. דירות בהן מעל למיטת הבת יש כלי לאיסוף מים, דירות בהן המרצפות מורמות משך חודשים, דירות בהן על הקיר בחדר השינה יש עובש המזיק לנשימה ועוד ועוד. 

נזקי מים הם אינם גזירת גורל! יש מה לעשות. בין אם בטחתם עצמכם וחברת הביטוח דחתה אתכם בטענות שונות ומשונות, בין אם תיקנה את הנזילה אך לא פיצתה אתכם על נזקי הרטיבות ובין אם התייאשתם מלחפש את האחראי ממנו נוזלים המים ובוודאי שנואשתם מהניסיונות לאלצו להוציא את סכומי הכסף הנדרשים לתיקון. 

כך או כך, אתם לא צריכים להתמודד עם זה לבד. פנו לעו”ד נזקי צנרת בהקדם על מנת להתחיל להשיב את ביתכם למצבו המקורי. 

עו”ד נזקי צנרת

נושאים נוספים

נזקי רכוש עקב שריפה

ידע וניסיון בהתנהלות באירוע של שריפה יכול לעשות את כל ההבדל בין התדרדרות למשבר כלכלי לחזרה מהירה ויעילה לשגרת החיים חרף אירוע השריפה. אנו משקיעים

קרא עוד »

נזקי רטיבות מהשכן

הבניה העירונית מתבססת בעיקרה על בנייני מגורים ורבי קומות. כאשר דירות המגורים בנויות בסמיכות האחת לשניה, מעל או מתחת לדירות השכנים, זהו רק עניין של

קרא עוד »

עורך דין נזקי רכוש

אנו עובדים כל חיינו על מנת לרכוש רכב, לקנות בית, לפתוח עסק וכך צוברים רכוש יקר ערך, אך החיים מזמנים פעמים רבות הפתעות לא נעימות

קרא עוד »

עורך דין נזקי רכוש

תחום נזקי רכוש הינו רחב וכולל התייחסות למקרים בהם נגרמו לאנשים נזקים לרכוש בשל אשמה או רשלנות של צד שלישי. נזקי רכוש יכולים להתרחש לרכב,

קרא עוד »

נזקי איטום

אנשים רבים בקרב הציבור, שבבעלותם דירת מגורים, רוכשים ביטוח דירה מקיף, המעניק כיסוי כספי מפני נזקים עתידיים למבנה ולרכוש ונותן להם תחושת ביטחון ושקט נפשי,

קרא עוד »

עו”ד לנזקי מים

מצבים של נזילת או דליפת מים מצנרת הדירה או הבניין, הינם שכיחים, בלתי נעימים ועלול להוביל לנזקים כבדים לתשתית הדירה ולרכוש. נזקי צנרת מתייחסים לדליפות

קרא עוד »

עו”ד נזקי צנרת

אם חיפשתם עו”ד לנזקי צנרת הרי שאתם סובלים ככל הנראה מרטיבות, עובש, טפטוף, התנפחות הקירות, קילוף הצבע, הצפת הדירה או הרס תכולתה ואולי אתם סובלים

קרא עוד »

תביעה בגין נזק שטפון

מדינת ישראל סובלת ממחסור במים, ועדיין בכל שנה נפגעים מאות בתים בישראל כתוצאה מאירועי גשם חריגים. כשמוסיפים לזה את אלפי מקרי “השיטפון” שנגרמים בבתים בישראל

קרא עוד »

תביעות נזיקין כלליות

תביעות נזיקין כלליות הן הדרך בה אנשים שמרגישים שנגרם להם נזק יכולים לקבל פיצוי על הפגיעה בהם. המטרה של תביעות נזיקין היא כפולה, גם להוכיח

קרא עוד »

התייחסות לפסק דין

כיצד בית המשפט העליון התייחס לפסק דין של בית המשפט השלום שקבע: אין זה רלוונטי שלא קבלתם את הפוליסה מחברת הביטוח, אתם הייתם צריכים לדעת

קרא עוד »

רכב עם אחריות

מרשתנו קנתה רכב מחברת אוויס עם אחריות. עברו כמה חודשים ומרשתנו אבחנה בתקלה במנוע.חברת אוויס קבלה אחריות על הרכב והסיעה את הרכב במסגרת התיקון. במהלך

קרא עוד »

רכישת ביטוח אחריות

“ביטוח אחריות לצד שלישי” שרובנו רוכשים לביתנו, לעסק, לרכבנו ועוד, מזרימים סכומי עתק לחברות הביטוח. הציפייה שלנו שעבור סכום הביטוח שאנו משלמים, נקבל כיסוי למקרה שאם

קרא עוד »

תביעת נזיקין

בחיי היומיום אנו נתקלים במגוון רחב של סיטואציות, בהן אנו סובלים מנזקים שונים לגוף, לנפש או לרכוש, כתוצאה מרשלנות או עוולה אחרת שבוצעה על ידי

קרא עוד »

כיסוי למקרה שיגרם נזק

אם תרכוש כיסוי למקרה שיגרם נזק ברשלנותך יתכן ותדחה מאחר שאתה רשלןנוסח הכותרת אולי מבלבל אך מבטא מצב אבסורדי בו לעיתים, קרובות מדי, מנסות חברות

קרא עוד »

תנו לי להילחם עבורכם!

מלאו פרטיכם לייעוץ ראשוני ללא התחייבות!

תודה שנרשמת

ניצור קשר בהקדם

מלא פרטיך

ואצור קשר מיידית: