עורך דין נזקי רכוש

אנו עובדים כל חיינו על מנת לרכוש רכב, לקנות בית, לפתוח עסק וכך צוברים רכוש יקר ערך, אך החיים מזמנים פעמים רבות הפתעות לא נעימות שלעיתיים עלולות לגרום לנזקים כבדים לרכושנו, ועל כן – אנו מוכרחים לפנות לעו"ד נזקי רכוש

קיימים כל מיני סוגים של נזקי רכוש:

 • שריפה בבית העסק, בבית או אפילו ברכב,
 • הצפה, נזילה או רטיבות כתוצאה מנזקי צנרת,
 • פריצה לבית או לבית העסק, ונזקי פח לרכב כתוצאה מתאונה.

כך או כך פוטנציאל הנזק כשאנו עוסקים בנזקי רכוש הוא עצום, ולמרכיב הזמן במקרים אלה יש משמעות אדירה. זאת שכן החיים בבית מוצף או שרוף אינם באים בחשבון, והשבתת עסק כתוצאה מנזקים לרכוש עלולה להגדיל את הנזק הכלכלי עשרות מונים.

על מנת להגן על רכושנו אנו משלמים ממיטב כספנו מידי חודש ומבטחים את רכושנו בציפייה שבעת צרה לא נקרוס מבחינה כלכלית ונקבל את ההגנה הכספית הנדרשת מחברת הביטוח. 

ייתכן ומגיע לכם הרבה כסף

בדיקה להערכת סיכויי תביעתך ללא התחייבות

סמן/י את הצורך

ייתכן ומגיע לכם הרבה כסף

בדיקה להערכת סיכויי תביעתך ללא התחייבות

סמן/י את הצורך

ואולם, בפרט בתביעות של נזקי רכוש עושות חברות הביטוח כל שלאל ידם כדי להתחמק מתשלום על נזקי רכוש ופעמים רבות מוצאים עצמם המבוטחים הולכים וחוזרים בין הגופים השונים ומחפשים מי אחראי לנזקק שנגרם להם, מי יתקנו ומי יפצה אותם על נזקי הרכוש. 

טענות הדחייה של חברות הביטוח מגוונות: 

 • חברת הביטוח יכולה למשל לדחות תביעה לתשלום בגין נזקי מים בטענה שאלה נוצרו שלא כתוצאה מדליפת הצנרת, אלא מחדירת מי גשם מבעד לקירות או מכשל באיטום.
 • דוגמא נוספת לטענת דחייה היא במקרה בו התרחשה פריצה וחברת הביטוח תסרב לתת כיסוי בטענה שהפריצה התאפשרה כיוון שלא הופעלו אמצעי המיגון שנדרשו בתנאי הפוליסה.
 • דחייה אחרת תהייה בטענה שיש חשד שבעל הפוליסה היה מעורב בביצוע הצתה שגרמה לשריפת העסק והנזק לרכוש.
 • טענה נפוצה במיוחד אינה מכחישה את האחריות של חברת הביטוח לנזקי הרכוש אלא טוענת כי הנזק נמוך באופן משמעותי מהנזק האמיתי שנגרם בפועל. 

מה עושים שהרכוש נפגע? כיצד מתמודדים עם חברת הביטוח? קבלו טיפים מעו"ד רועי לייכטמן

ליקווים גם בתיקונים הנעשים ע"י בעלי המקצוע מטעמם של חברות הביטוח

אף כאשר מוכר הכיסוי הביטוחי ובעלי המקצוע מטעם חברת הביטוח מגיעים לתקן את נזקי הרכוש, אנו עדים לתיקונים לקויים, לתיקונים חלקיים בטענה שהחלק הנוסף באחריותו של מישהו אחר, תיקונים קוסמטיים או בלתי מקצועיים אשר במרבית הפעמים אלה רק גורמים לנזק להתעצם.

פעמים רבות מציאת מקור הליקוי והתוויית אופן תיקונו הם עניין שבמומחיות אך במקום לשלוח את המומחים המתאימים (שמאי, מהנדס, מאתר נזילות וכו') בעלי מומחיות בתחום הרלוונטי נשלחים על ידי חברות הביטוח קבלני משנה אשר מתקנים את הליקויים שמעל לפני השטח אך לא פותרים את הבעיה, וזו חוזרת לאחר תקופה קצרה.

כך לדוגמא, מבוטח שראה כי בביתו רטיבות פנה לחברת הביטוח וזו הפנתה אותו לחברת שירות ששלחה שרברב מטעמה.

השרברב שהגיע ראה שהצנרת בדירה רקובה אך במקום להחליפה בחר מטעמי חסכון להחליף חלק קטן בלבד מהצנרת, הוא החלק שדלף, והודיע על סיום עבודתו.

כמובן שלאחר התיקון המשיכה להצטבר בביתו של המבוטח רטיבות רבה שגרמה לנזקים נרחבים.

התנהלות זו שבאופן הרגיל עלולה להתיש ולייאש מבוטחים, היא בעייתית על אחת כמה וכמה שעה שכל אותה העת נאלץ המבוטח לחיות בבית עם רטיבות ועובש, לעבוד מתוך עסק שחלקו שרוף או לנסוע בתחבורה ציבורית שכן רכבו ניזוק. 

גם אם זה נראה לכם כמו מלחמה חסרת סיכוי מול חברת הביטוח – אל תתייאשו! גשו לעורך דין נזקי רכוש המתמחה בתביעות רכוש. 

 

נזקי רכוש
נזקי רכוש עקב שריפה

למשרדנו נסיון רב ועשיר בתביעות רכוש. אנחנו נבחן את הנסיבות, נסתייע במומחים הטובים ביותר כדי שנוכל להילחם בעבורכם מול חברת הביטוח ולהביא לכם את הפיצוי המירבי אשר ישיב את המצב לקדמותו. 

אל מי לפנות? עו"ד נזקי רכוש!

בכל מקרה בו אתם מתמודדים עם נזקי מים בדירה וחברת הביטוח מסרבת לשאת באחריות ולשלם לכם את הפיצויים, צרו קשר בהקדם האפשרי עם עו"ד רועי לייכטמן, בעל משרד עורכי דין מקצועי ומוביל בייצוג של מבוטחים נגד חברות הביטוח השונות בנושאים של נזקי איטום, מים וצנרת.

עו"ד רועי לייכטמן וצוות משרדו, יודעים כיצד לטפל בצורה אופטימלית במקרים אלה ואיך להתנהל בצורה הטובה והמהירה ביותר מול חברות הביטוח השונות ו/או בעל הנכס המזיק, תוך שיתוף פעולה מלא עם בעלי מקצוע מומחים.

אנו נעשה את מירב המאמצים כך שתצליחו למצות את מקסימום הזכויות מכוח הפוליסה.

חשיבותו של עורך דין נזקי רכוש

תחום נזקי רכוש הינו רחב וכולל התייחסות למקרים בהם נגרמו לאנשים נזקים לרכוש בשל אשמה או רשלנות של צד שלישי.

נזקי רכוש יכולים להתרחש לרכב, דירה, בית עסק ולכל רכוש מסוג אחר וזאת כתוצאה ממגוון אירועים בהם: 

 • שריפה
 • נזילת מים
 • הצפה
 • פריצה
 • אסון טבע
 • ליקויי בנייה ועוד.

על אף העובדה כי ברבים מהמקרים נזקי רכוש נגרמים באשמה של גורם צד שלישי, הרי שהאחריות לפיצוי חלה על חברת הביטוח וזאת בהתאם לפוליסה הקיימת לרכוש שניזוק.

לחצו לקריאת המלצה של לקוחות משרדנו

חשיבות הגשת תביעה משפטית

במסגרת תפקידו, עורך הדין יבחן את פרטי ונסיבות המקרה ויאתר את הגורם האחראי לקרות הנזקים בדירה, בין אם מדובר באחד השכנים (צד שלישי), טיפול לקוי בצנרת השייכת לרכוש המשותף בבניין או נזקי צנרת ומים המכוסים במסגרת הפוליסה שלכם.

לכן, אם קיבלתם מכתב דחייה מחברת הביטוח, עליכם לקבל סיוע משפטי של עו"ד מקצועי ומיומן בתחום, על מנת להגיש תביעה ולממש את זכויותיכם במלואן.

נזקי הצפה וצנרת

האחריות הביטוחית לנזקי רכוש חלה גם במקרים של אסון טבע או בשל רשלנות צד ג'.

כך למשל, נזקי הצפה או נזילה לרכוש ותכולת הדירה, אמורים להיות מכוסים בביטוח הדירה וניתן להפעיל את הביטוח ולתבוע את חברת הביטוח.

לחילופין, ניתן להגיש תביעת נזיקין לפיצויים גם כנגד הגורם המזיק.

אחד מהגורמים המרכזיים להיווצרות נזקי רכוש הינו נזילות ודליפת מים מצנרת הבית או הבניין לקירות, תקרת או רצפת הדירה.

נזקי מים עלולים להיות קשים וחמורים ולהוביל להוצאות כבדות בשל הצורך בשיפוץ נרחב וזאת מבלי שהזכרנו רכוש שניזוק ולא ניתן לשקמו או לשחזרו.

ביטוח צנרת הינו סעיף חיוני הנכלל בביטוח הדירה ומעניק כיסוי לסיכוני מים שונים.

נזקי צנרת ביטוח כוללים כיסוי ופיצוי כספי במקרים של דליפת מים ממערכת האינסטלציה בדירה או בדירה אחרת.

הפעלת הביטוח במקרים אלה, מספקת כיסוי לכל ההוצאות הכרוכות בעבודה המבוצעת בידי שרברב ובכך מצמצמת באופן משמעותי את מידת הנזק הכספי.

נזקי איטום

אנשים רבים בקרב הציבור, שבבעלותם דירת מגורים, רוכשים ביטוח דירה מקיף, המעניק כיסוי כספי מפני נזקים עתידיים למבנה ולרכוש ונותן להם תחושת ביטחון ושקט נפשי, בידיעה שבעת הצורך יקבלו את סכומי הפיצוי המגיעים להם מהביטוח.

אולם מנגד, האינטרס הכלכלי של חברות הביטוח השונות הוא למזער הוצאות ולהגדיל רווחים, כך שלעתים תכופות מסרבת החברה המבטחת לשלם את הפיצויים, בטענה שהנזקים שנגרמו הם נזקי איטום לקוי ולכן היא אינה נושאת באחריות.

במצבים בהם מקור הנזקים בדירה הוא דליפת מים, רטיבות או נזילות, משתמשת חברת הביטוח בטענת החרגה מהפוליסה, לפיה הסיבה היא נזקי איטום לקוי בגג הדירה, בחדרי האמבטיה והשירותים או במקרה של דירת מגורים בבניין משותף, בנימוק של איטום לא תקין בדירה הנמצאת מעליה ולכן אין לה אפשרות לסייע בפתרון הבעיה.

מכאן, יש לפנות מיד לקבלת ייעוץ משפטי של עו"ד המתמחה בדיני ביטוח ונזיקין אשר בקיא בשלבי ההתנהלות הנכונים והיעילים מול חברת הביטוח.

רטיבות ונזקי רטיבות מדירות השכנים

לעיתים אנו נתקלים בנזקי רטיבות שמקורם בדירות השכנים, אך אלה על אף הנזק שנגרם לא מוכנים לתקן את מקור הנזילה המצוי בדירתם.

התוצאה היא כי הדירה הממוקמת מתחת למקור הנזילה ממשיכה לספוג מים ללא הפסקה.

במצבים שכאלה לא יספיק אך ורק רק פיצוי כספי ויש צורך בניהול הליך משפטי אשר יחייב את השכן לבצע את התיקונים הנדרשים בדירתו, שכן כל עוד השכן לא תיקן את מקור הנזילה בדירתו, הדירה שלכם תמשיך לסבול מנזילות, רטיבויות ואף מעובש אשר מסוכן לבריאות האדם.

אינכם מבוטחים בביטוח המכסה את נזקי הרכוש? גם אז יש מה לעשות

פעמים רבות הנזק שנגרם לנכס נמצא באחריות של צד ג'. כך למשל כאשר פוגע רכב צד ג' ברשלנות ברכבכם וגורם לנזק; כך כאשר השריפה פרצה או עברה מעסק שכן אל העסק שלכם; וכך כאשר נזקי הרכוש נגרמים כתוצאה מנזילה מדירת שכינכם הנמצאת מעל או בסמוך לדירתכם. 

למשרדנו הכלים והאמצעים לסייע לכם להשיב את המצב של רכושכם לקדמותו תוך שימוש בכלים משפטיים ובטובי המומחים בתחום הבטיחות, ההנדסה, האיטום והשמאות אשר יאלצו את חברות הביטוח וכן את הגורמים המזיקים לשאת במלוא האחריות שלהם לנזקיכם ובעיקר לפעול להפסקת הנזק במידיות.

המשרד בתקשורת

אודות הכותב: עו"ד רועי לייכטמן 

לעו"ד לייכטמן ניסיון רב בייצוג ובהבנת האינטרסים הן של המבוטחים והן של חברות הביטוח. הוא פתח משרד ומשתמש בידע ובניסיון הרב שצבר על מנת להפיק את המיטב עבור לקוחותיו. כיום, עו"ד לייכטמן מייצג אך ורק תובעים פרטיים, עוסק בייצוג משפטי לנפגעים בתחום הנזיקין והביטוח ודואג לאינטרסים של מבוטחים רבים שנדחו ע"י חברות הביטוח ולא זכו לממש את זכאותם.

לקוחות ממליצים

[grw place_photo="https://law-rl.co.il/wp-content/uploads/2020/06/F2.jpg" place_name="רועי לייכטמן, משרד עורכי דין" place_id="ChIJr2p00ktLHRURGEDkv4lkJ5M" reviews_lang="iw" pagination="5" text_size="120" refresh_reviews=true lazy_load_img=true reduce_avatars_size=true open_link=true nofollow_link=true]

כתבו עלינו

נושאים נוספים

נזקי רכוש עקב שריפה

מהם נזקי אש? נזקי אש יכולים להגרם כתוצאה משריפה ולעיתים הנזקים יכולים להגרם אף כתוצאה מפעולות הכיבוי הגורמות לנזקי מים והצפה. לכן, בין אם נשרפו

קרא עוד »

נזקי רטיבות מהשכן

הבניה העירונית מתבססת בעיקרה על בנייני מגורים ורבי קומות. כאשר דירות המגורים בנויות בסמיכות האחת לשניה, מעל או מתחת לדירות השכנים, זהו רק עניין של

קרא עוד »

עורך דין נזקי רכוש

אנו עובדים כל חיינו על מנת לרכוש רכב, לקנות בית, לפתוח עסק וכך צוברים רכוש יקר ערך, אך החיים מזמנים פעמים רבות הפתעות לא נעימות

קרא עוד »

נזקי איטום

אנשים רבים בקרב הציבור, שבבעלותם דירת מגורים, רוכשים ביטוח דירה מקיף, המעניק כיסוי כספי מפני נזקים עתידיים למבנה ולרכוש ונותן להם תחושת ביטחון ושקט נפשי,

קרא עוד »

עו"ד לנזקי מים

מצבים של נזילת או דליפת מים מצנרת הדירה או הבניין, הינם שכיחים, בלתי נעימים ועלול להוביל לנזקים כבדים לתשתית הדירה ולרכוש. נזקי צנרת מתייחסים לדליפות

קרא עוד »

עו”ד נזקי צנרת

אם חיפשתם עו"ד לנזקי צנרת הרי שאתם סובלים ככל הנראה מרטיבות, עובש, טפטוף, התנפחות הקירות, קילוף הצבע, הצפת הדירה או הרס תכולתה ואולי אתם סובלים

קרא עוד »

תביעה בגין נזק שטפון

מדינת ישראל סובלת ממחסור במים, ועדיין בכל שנה נפגעים מאות בתים בישראל כתוצאה מאירועי גשם חריגים. כשמוסיפים לזה את אלפי מקרי "השיטפון" שנגרמים בבתים בישראל

קרא עוד »

תביעות נזיקין כלליות

תביעות נזיקין כלליות הן הדרך בה אנשים שמרגישים שנגרם להם נזק יכולים לקבל פיצוי על הפגיעה בהם. המטרה של תביעות נזיקין היא כפולה, גם להוכיח

קרא עוד »

התייחסות לפסק דין

כיצד בית המשפט העליון התייחס לפסק דין של בית המשפט השלום שקבע: אין זה רלוונטי שלא קבלתם את הפוליסה מחברת הביטוח, אתם הייתם צריכים לדעת

קרא עוד »

רכב עם אחריות

מרשתנו קנתה רכב מחברת אוויס עם אחריות. עברו כמה חודשים ומרשתנו אבחנה בתקלה במנוע.חברת אוויס קבלה אחריות על הרכב והסיעה את הרכב במסגרת התיקון. במהלך

קרא עוד »

רכישת ביטוח אחריות

"ביטוח אחריות לצד שלישי" שרובנו רוכשים לביתנו, לעסק, לרכבנו ועוד, מזרימים סכומי עתק לחברות הביטוח. הציפייה שלנו שעבור סכום הביטוח שאנו משלמים, נקבל כיסוי למקרה שאם

קרא עוד »

תביעת נזיקין

בחיי היומיום אנו נתקלים במגוון רחב של סיטואציות, בהן אנו סובלים מנזקים שונים לגוף, לנפש או לרכוש, כתוצאה מרשלנות או עוולה אחרת שבוצעה על ידי

קרא עוד »

כיסוי למקרה שיגרם נזק

אם תרכוש כיסוי למקרה שיגרם נזק ברשלנותך יתכן ותדחה מאחר שאתה רשלן נוסח הכותרת אולי מבלבל אך מבטא מצב אבסורדי בו לעיתים, קרובות מדי, מנסות

קרא עוד »

המלצות מלקוחותינו

Yael M
Yael M
01.05.2021
קרא עוד
יש הרבה עורכי דין, אבל למצוא אחד שהוא גם מקצועי מאוד, גם עם שירות אישי ואיכפתיות אמיתית ללקוח – זו כבר משימה קשה. שוחחתי עם הרבה לפני שהגעתי לרועי, ובשיחה הראשונה הבנתי שיש מי שידאג לאינטרסים שלי . שישי מי שמבין את הצרכים שלי וגם לאחר מכן ראיתי בפועל את היכולות המקצועיות והניסיון הרב שיש לו . ממליצה בחום !!!
סבטלנה פנחסוב
סבטלנה פנחסוב
08.05.2021
קרא עוד
רציתי להודות לך על המקצועיות ברמה הגבוהה ביותר לה זכיתי ממך, על היחס, המענה המהיר לכל שאלה שהייתה לי לאורך כל התקופה שייצגת אותי. האמת יצאה לאור בפסק הדין שקבלנו ! שמחה שבחרתי בך כמי שייצג אותי במשפטי זה. יישר כח, סבטלנה פנחסוב/פתח תקווה
Galit Lavi
Galit Lavi
17.09.2019
קרא עוד
ברצוני להודות לעו"ד רועי לייכטמן על טיפולו המסור והמקצועי בתיק התביעה שלי לאורך כל התהליך. הגעתי לפגישה הראשונית עם עו"ד לייכטמן כשאני לחוצה וחוששת מכל המצב שהייתי בו. הוא הקשיב בקשב רב לכל השתלשלות המקרה שלי. הרגיע אותי והסביר לי בסובנות מהי הדרך הנכונה לפעול. בתוף זמן קצר עו"ד לייכטמן הגיש את כתב התביעה וזירז את כל התהליך שבא בעיקבותיו. בכל שלב שפעל הוא יידע אותי על כך והסביר לי מה הולך לקרות. במידה והיו לי שאלות הוא תמיד היה זמין לענות לי. לאורך כל הדרך הוא היה אנושי ונעים ובהחלט שינה את המחשבה שלי על עורכי דין. אני ממליצה בחום על שירותיו ויודעת שאם חלילה אזדקק שוב לעו"ד לא אחשוב פעמיים ואפנה אליו שוב.
Ira Agranat
Ira Agranat
17.05.2019
קרא עוד
ברצוני להודות לעו"ד רועי לייכטמן על טיפול מסור ונכון בתביעת נזיקין הקשורה לת. דרכים שעברתי. מדובר בעו"ד מקסים. מקצועי מאוד (ידע וניסיון רב בעולם הביטוח) ולא פחות חשוב אנושי ונעים, הטיפול היה זריז מעבר לכל הציפיות. שוב תודה גדולה 😊 ממליצה בחום !!!
Avihay Doron
Avihay Doron
08.08.2018
קרא עוד
שירות מדהים ! תוצאות אפילו עוד יותר !
Ofir Seidner
Ofir Seidner
04.01.2019
קרא עוד
טיפול ושירות מהמעלה הראשונה.
Mor Atia
Mor Atia
28.05.2018
קרא עוד
משפטן מהמוכשרים בארץ , אלוף אמיתי ! מאוד מומלץ !!
Hila Edri
Hila Edri
04.01.2019
קרא עוד
מקצועי יצירתי ואנושי ! עורך דין מוביל בתחומו !
Roey Cohen
Roey Cohen
24.05.2018
קרא עוד
רועי לייכטמן הינו עורך דין מהשורה ה-1 ובעל יכולות משפטיות יוצאות דופן. כמו גם בעל ניסיון עשיר ומרשים. כל זאת , מבלי לגרוע מעצם היותו אדם טוב ונעים ונוח לבריותץ מומלץ לכל דיכפין לשאול, להתייעץ ולהתרשם ואף לשכוא את שירותיו
Aviv Albonher
Aviv Albonher
04.01.2019
קרא עוד
קודם כל מיקצועיות ואמינות. ובנוסף מגיע קשר אישי חם ויכפתיות ....
Yoel Padel
Yoel Padel
09.05.2018
קרא עוד
רועי עומד בלו"ז שנקבע (מלבד סיטואציות שאין תלויות בו) אמין. ישר. עומד במילתו. מומלץ בחום !!!!
Hanan Harush
Hanan Harush
24.05.2018
קרא עוד
יש יותר מחמישה כוכבים ??? אלוףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףף
Kobi Fogel Shashouaua
Kobi Fogel Shashouaua
24.05.2018
קרא עוד
ממליץ על רועי בחום, מקצועי, הוגן, שירותי. יש על מי לסמוך !
מירי לייכטמן
מירי לייכטמן
מירי לייכטמן
קרא עוד
מצויין !
הקודם
הבא

תנו לי להילחם עבורכם!

מלאו פרטיכם לייעוץ ראשוני ללא התחייבות!

[leadercf7 campid="9628"]

תודה שנרשמת

ניצור קשר בהקדם

מלא פרטיך

ואצור קשר מיידית: