פנסיית נכות ודחיית פנסיית נכות

לפי הוראות צו ההרחבה לביטוח פנסיוני מקיף במשק, ציבור העובדים השכירים במדינה, זכאי להיות מבוטח בקרן פנסיה, המבטיחה קבלה של קצבה חודשית פנסיית נכות בגיל פרישה או בעקבות נכות שאינה מאפשרת להמשיך לעבוד, בצורה מלאה או חלקית.

הזכאות לקבלת פנסיית נכות אינה אוטומטית אלא כפופה לעמידה בתנאים וההוראות המופיעים בתקנון הקרן הספציפית.

כך לדוגמה, תקופת אכשרה מינימלית של הפרשות לפנסיה, קבלת כל ימי המחלה מהמעסיק, התייצבות בפני וועדה רפואית של הקרן וכדומה.

לאור מורכבות ההליך, חשוב לקבל סיוע משפטי של עורך דין פנסיית נכות מקצועי ובעל מומחיות בתחום.

קצבה חודשית פנסיית נכות

פנסיית נכות כוללת מגוון מצבים רפואיים בהם:

מי שנקבעו לו 25% אובדן כושר עבודה ומעלה, זכאי לקבל פנסיית נכות חלקית, כאשר אובדן כושר עבודה של 75% ויותר, מזכה בקצבה מלאה.

סכום הקצבה מתבסס על שקלול נתונים כגון גובה השכר שממנו הופרשו התגמולים, הגיל שבו הצטרף העובד לקרן, באיזה מסלול הוא מבוטח, שיעור אובדן הכושר לעבודה שנקבעה למבוטח על ידי וועדה רפואית של הקרן ועוד.

חשוב לציין, שהעובד רשאי לערער על החלטת הוועדה הרפואית לוועדת ערר ובמקרה של ערעור בעניין משפטי ניתן לפנות לבית הדין לעבודה.

תביעת פנסיית נכות

תביעת פנסיית נכות מוגשת נגד קרן הפנסיה של העובד, במצבים בהם הוא אינו יכול להמשיך ולעבוד, באופן חלקי או מלא, כתוצאה מפגיעה, מחלה או תאונה.

מטרת התביעה היא שהעובד יזכה בתשלום קצבה חודשית פנסיית נכות, על פי תנאי התקנון של הקרן.

אולם, במקרים רבים, קרנות הפנסיה דוחות את התביעות ומנסות להתחמק מתשלום פנסיית נכות.

לכן, מומלץ לפנות בהקדם לקבלת שירותים משפטיים על ידי עו"ד פנסיית נכות מיומן ובעל ניסיון בהגשת תביעות לקבלת פנסיית נכות.

חשוב להדגיש, כי על ידי הגשת תביעה מסודרת ומקצועית אל הגורם המבטח, הנעשית באמצעות עורך דין מומחה, ניתן לקבל את הזכויות במהירות ללא צורך לפנות לערכאות משפטיות.

אנו מזמינים אתכם לפנות בכל שאלה או סוגיה אל עו”ד רועי לייכטמן, בעל משרד עורכי דין מקצועי וייחודי בתחום דיני נזיקין וביטוח, המתמחה בהגשת תביעת פנסיית נכות נגד חברות הביטוח השונות.

עו”ד רועי לייכטמן וצוות עורכי הדין המנוסה והאיכותי, מחזיקים בידע התיאורטי והכלים המעשיים הדרושים כדי להתנהל בצורה נכונה ויעילה מול חברות הביטוח ולהשיג ללקוחות את מקסימום הזכויות המגיעות להם כחוק, תוך מתן יחס אישי וליווי צמוד בכל שלבי ההליך.

דחיית קרן פנסיית נכות

הגשת תביעת פנסיית נכות צריכה להיעשות באופן מדויק, על פי הנהלים וההוראות החלים בקרן הפנסיה הספציפית של המבוטח.

על מנת שלא להגיע למצב של דחיית פנסיית נכות, חשוב לבדוק בקפידה את התנאים המקדימים ולפעול בצורה מסודרת.

כך לדוגמה, על מנת להיות זכאי לקבלת קצבה חודשית, על העובד להיעדר ממקום עבודתו לפרק זמן של לפחות 90 יום.

בנוסף, יש להקפיד על צירוף של אישור כספים, מסמכים רפואיים וחוות דעת רפואיות. כמו כן, יש למלא את הטפסים הנדרשים מקרן הפנסיה באופן תקין.

לפיכך, מומלץ להגיש תביעת פנסיית נכות בסיוע של עורך דין לדחיית פנסיית נכות מקצועי ומיומן.

לפי חוקי מדינת ישראל, כל העובדים במשק שמגיעים לגיל פרישה, זכאים לקבל קצבת פנסיה שמטרתה לסייע להם להתקיים כלכלית במשך השנים הבאות.

אולם, ישנם מצבים לפיהם טרם ההגעה למועד הפרישה, קרתה תאונה תוך כדי העבודה, אשר כתוצאה ממנה העובד נפגע בצורה חמורה שגרמה לו נכות והוא אינו מסוגל להמשיך ולעבוד.

על מנת לתת מענה למקרים אלה, מחויבים המעסיקים להפריש לטובת העובד מדי חודש סכום כסף הנשמר בקרן הפנסיה שלו ולכם יש את האפשרות ליעד חלק מהכסף לשימוש במידה שיאבד, חלילה, את כושר עבודתו ותקבע לו נכות בשיעור של 25% ומעלה.

בכדי לקבל את פנסיית הנכות יש להגיש תביעה מסודרת ומפורטת לקרן הפנסיה בה הוא מבוטח.

במקרה של דחיית פנסיית נכות או דחיית קרן פנסיה, רשאי העמית להגיש ערעור לועדה רפואית מטעם הקרן.

עורך דין לדחיית פנסיית נכות

במסגרת תפקידו, עורך הדין המטפל בתיקים של דחיית פנסיית נכות או דחיית קרן פנסיה, נדרש לשלוט בחקיקה, בהלכות הפסיקה ולהיות בעל ניסיון מעשי בטיפול במקרים אלה.

תביעת פנסיית נכות

בכל מקרה של דחיית פנסיית נכות או אם לא שולמו לכם מלוא כספי הפיצויים, חשוב שלא תרימו ידיים ותפנו בהקדם האפשרי לקבלת סיוע משפטי.

עו"ד פנסיית נכות רועי לייכטמן הינו עורך דין לדחיית פנסיית נכות מומחה בתחומו, מקצועי ובעל ניסיון עשיר בהתנהלות נכונה ואפקטיבית מול חברות הביטוח.

עו"ד רועי לייכטמן וצוות משרדו, מטפלים גם בתיקים מורכבים של דחיית פנסיית נכות ופועלים בנחישות על מנת להשיג ללקוחותיהם את התוצאה הטובה ביותר האפשרית בנסיבות המקרה.

חשוב שתדעו כי ניהול התיק באופן יעיל ומקצועי מול נציגי החברה המבטחת, יש בו כדי להעלות את סיכויי ההצלחה ומימוש מלוא הזכויות הכספיות המגיעות לכם.

ייתכן ומגיע לכם הרבה כסף

בדיקה להערכת סיכויי תביעתך ללא התחייבות

סמן/י את הצורך

כדאי לדעת

לקוחות ממליצים

[grw place_photo="https://law-rl.co.il/wp-content/uploads/2020/06/F2.jpg" place_name="רועי לייכטמן, משרד עורכי דין" place_id="ChIJr2p00ktLHRURGEDkv4lkJ5M" reviews_lang="iw" pagination="5" text_size="120" refresh_reviews=true lazy_load_img=true reduce_avatars_size=true open_link=true nofollow_link=true]

אודות הכותב: עו"ד רועי לייכטמן 

לעו"ד לייכטמן ניסיון רב בייצוג ובהבנת האינטרסים הן של המבוטחים והן של חברות הביטוח. הוא פתח משרד ומשתמש בידע ובניסיון הרב שצבר על מנת להפיק את המיטב עבור לקוחותיו. כיום, עו"ד לייכטמן מייצג אך ורק תובעים פרטיים, עוסק בייצוג משפטי לנפגעים בתחום הנזיקין והביטוח ודואג לאינטרסים של מבוטחים רבים שנדחו ע"י חברות הביטוח ולא זכו לממש את זכאותם.

לקוחות ממליצים

[grw place_photo="https://law-rl.co.il/wp-content/uploads/2020/06/F2.jpg" place_name="רועי לייכטמן, משרד עורכי דין" place_id="ChIJr2p00ktLHRURGEDkv4lkJ5M" reviews_lang="iw" pagination="5" text_size="120" refresh_reviews=true lazy_load_img=true reduce_avatars_size=true open_link=true nofollow_link=true]

כתבו עלינו

נושאים נוספים

מימוש זכויות נכות כללית

יסודות משפטיים של זכויות נכים המחויבות של ישראל לשמירה על זכויותיהם של אנשים עם מוגבלות מתחילה ממסגרת משפטית איתנה. מחויבות זו נבחנת על סלע משפטי

קרא עוד »

אובדן כושר עבודה מקצועי

מהו ביטוח אובדן כושר עבודה מקצועי? על מנת להבטיח את פרנסתנו בעת צרה, רובנו משכילים לרכוש ביטוח אובדן כושר עבודה.  רבים אינם מודעים לתנאי הפוליסה

קרא עוד »

פנסיית נכות רפואית

אם יש לכם ליקוי רפואי, שגורם לאובדן כושר עבודה, באופן מלא או חלקי, כדאי שתדעו: חוק פנסיה חובה קובע כי אתם זכאים להשתמש בקרן הפנסיה

קרא עוד »

אובדן כושר עבודה

ביטוח אובדן כושר עבודה, או ביטוח נכות, הוא מרכיב עיקרי בקרן פנסיה או בביטוח מנהלים ואף לעיתים הינו כיסוי העומד בפני עצמו בפוליסת ביטוח. ביטוח

קרא עוד »

אובדן כושר עבודה

אנו עובדים במהלך חיינו הבוגרים תוך דאגה לפרנסתנו ולפרנסת משפחתנו. מחפשים עורך דין אובדן כושר עבודה? למה בדיוק צריך אותו? מדי חודש בחודשו אנחנו משלמים

קרא עוד »

דחיית פנסיית נכות

לפי חוקי מדינת ישראל, כל העובדים במשק שמגיעים לגיל פרישה, זכאים לקבל קצבת פנסיה שמטרתה לסייע להם להתקיים כלכלית במשך השנים הבאות. אולם, ישנם מצבים

קרא עוד »

תביעת אובדן כושר עבודה

לציבור העובדים במדינת ישראל קיימת האפשרות לקבל פיצוי כספי מסוים מטעם המוסד לביטוח לאומי, במקרים של אובדן כושר עבודה הנגרם כתוצאה מנכות כללית (זמנית או

קרא עוד »

המלצות מלקוחותינו

Yael M
Yael M
01.05.2021
קרא עוד
יש הרבה עורכי דין, אבל למצוא אחד שהוא גם מקצועי מאוד, גם עם שירות אישי ואיכפתיות אמיתית ללקוח – זו כבר משימה קשה. שוחחתי עם הרבה לפני שהגעתי לרועי, ובשיחה הראשונה הבנתי שיש מי שידאג לאינטרסים שלי . שישי מי שמבין את הצרכים שלי וגם לאחר מכן ראיתי בפועל את היכולות המקצועיות והניסיון הרב שיש לו . ממליצה בחום !!!
סבטלנה פנחסוב
סבטלנה פנחסוב
08.05.2021
קרא עוד
רציתי להודות לך על המקצועיות ברמה הגבוהה ביותר לה זכיתי ממך, על היחס, המענה המהיר לכל שאלה שהייתה לי לאורך כל התקופה שייצגת אותי. האמת יצאה לאור בפסק הדין שקבלנו ! שמחה שבחרתי בך כמי שייצג אותי במשפטי זה. יישר כח, סבטלנה פנחסוב/פתח תקווה
Galit Lavi
Galit Lavi
17.09.2019
קרא עוד
ברצוני להודות לעו"ד רועי לייכטמן על טיפולו המסור והמקצועי בתיק התביעה שלי לאורך כל התהליך. הגעתי לפגישה הראשונית עם עו"ד לייכטמן כשאני לחוצה וחוששת מכל המצב שהייתי בו. הוא הקשיב בקשב רב לכל השתלשלות המקרה שלי. הרגיע אותי והסביר לי בסובנות מהי הדרך הנכונה לפעול. בתוף זמן קצר עו"ד לייכטמן הגיש את כתב התביעה וזירז את כל התהליך שבא בעיקבותיו. בכל שלב שפעל הוא יידע אותי על כך והסביר לי מה הולך לקרות. במידה והיו לי שאלות הוא תמיד היה זמין לענות לי. לאורך כל הדרך הוא היה אנושי ונעים ובהחלט שינה את המחשבה שלי על עורכי דין. אני ממליצה בחום על שירותיו ויודעת שאם חלילה אזדקק שוב לעו"ד לא אחשוב פעמיים ואפנה אליו שוב.
Ira Agranat
Ira Agranat
17.05.2019
קרא עוד
ברצוני להודות לעו"ד רועי לייכטמן על טיפול מסור ונכון בתביעת נזיקין הקשורה לת. דרכים שעברתי. מדובר בעו"ד מקסים. מקצועי מאוד (ידע וניסיון רב בעולם הביטוח) ולא פחות חשוב אנושי ונעים, הטיפול היה זריז מעבר לכל הציפיות. שוב תודה גדולה 😊 ממליצה בחום !!!
Avihay Doron
Avihay Doron
08.08.2018
קרא עוד
שירות מדהים ! תוצאות אפילו עוד יותר !
Ofir Seidner
Ofir Seidner
04.01.2019
קרא עוד
טיפול ושירות מהמעלה הראשונה.
Mor Atia
Mor Atia
28.05.2018
קרא עוד
משפטן מהמוכשרים בארץ , אלוף אמיתי ! מאוד מומלץ !!
Hila Edri
Hila Edri
04.01.2019
קרא עוד
מקצועי יצירתי ואנושי ! עורך דין מוביל בתחומו !
Roey Cohen
Roey Cohen
24.05.2018
קרא עוד
רועי לייכטמן הינו עורך דין מהשורה ה-1 ובעל יכולות משפטיות יוצאות דופן. כמו גם בעל ניסיון עשיר ומרשים. כל זאת , מבלי לגרוע מעצם היותו אדם טוב ונעים ונוח לבריותץ מומלץ לכל דיכפין לשאול, להתייעץ ולהתרשם ואף לשכוא את שירותיו
Aviv Albonher
Aviv Albonher
04.01.2019
קרא עוד
קודם כל מיקצועיות ואמינות. ובנוסף מגיע קשר אישי חם ויכפתיות ....
Yoel Padel
Yoel Padel
09.05.2018
קרא עוד
רועי עומד בלו"ז שנקבע (מלבד סיטואציות שאין תלויות בו) אמין. ישר. עומד במילתו. מומלץ בחום !!!!
Hanan Harush
Hanan Harush
24.05.2018
קרא עוד
יש יותר מחמישה כוכבים ??? אלוףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףף
Kobi Fogel Shashouaua
Kobi Fogel Shashouaua
24.05.2018
קרא עוד
ממליץ על רועי בחום, מקצועי, הוגן, שירותי. יש על מי לסמוך !
מירי לייכטמן
מירי לייכטמן
מירי לייכטמן
קרא עוד
מצויין !
הקודם
הבא

תנו לי להילחם עבורכם!

מלאו פרטיכם לייעוץ ראשוני ללא התחייבות!

[leadercf7 campid="9628"]

תודה שנרשמת

ניצור קשר בהקדם

מלא פרטיך

ואצור קשר מיידית: