גמלת ילד נכה אוטיזם בתפקוד בינוני-נמוך

אם אתם הורים לילדים עם אוטיזם, הגעתם למקום הנכון. לגדל ילדים אינה משימה קלה, על אחת כמה וכמה כאשר האוטיזם נכנס למשפחה ומשנה אותה כליל. יחד עם הקסם שמפיצים הילדים הללו, נוצרים גם אתגרים אשר דורשים מהמשפחה להתאים עצמה לצרכי הילד וגם אתם, עושים מעל ומעבר. חשוב שתדעו שאתם זכאיים לסיוע ובעיקר תמיכה כלכלית – גמלת ילד נכה אוטיזם אשר תאפשר לכם לקבל את העזרה הטובה ביותר ובמקביל, להקל על עצמכם כלכלית ונפשית.

תוכן עניינים

חשיבותה של גמלת ילד נכה אוטיזם

לאור האתגרים הרבים עמם מתמודדים הורים לילדים מיוחדים, גמלת ילד נכה אוטיזם יכולה להשפיע רבות על הטיפול והתמיכה בו. מדובר בהפרעה נוירו-התפתחותית אשר בהתאם למיקומה על הספקטרום, עלולה להשפיע רבות על סיכוייו של הילד לנהל חיים פעילים.

לרוב היא מאובחנת בגיל צעיר (כמה חודשים בלבד), ומאופיינת כהפרעה תקשורתית המשפיעה על ההבנה החברתית והיכולת לייצר קשרים, חוסר הבנה של התנהגויות וסיטואציות יום יומיות ועוד. תחת הקשת, רמות תפקודיות רבות וסוגים שונים של אבחונים, כך שנהוג לומר שאין ילד עם אוטיזם דומה לאחר.

  • תסמונת אספרגר – ילדים הלוקים בתסמונת מציגים רמת תפקוד גבוהה לרוב, מצליחים להתערבב בחברה ולהצליח מבחינה קוגניטיבית. עם זאת, ההבנה החברתית שלהם לקויה ברמות משתנות כך שההתנהגות שלהם לעתים אינה תואמת את הסיטואציה.
  • דרגות תפקוד נמוכות יותר – מעבר לכך ישנן רמות תפקוד שונות – חלקן מאפשרות עצמאות ועד רמות תפקוד בינוניות ונמוכות הדורשות השגחה מתמדת על הילד, ותיווך כמעט בכל תחומי היום יום. לרוב אינם עצמאיים לחלוטין אך ביכולתם לייצר תקשורת. בספקטרום הנמוך יותר ישנם ילדים אשר אינם מסוגלים לדבר ומכאן, קיים קושי לסייע להם להשתלב בחברה.

כיצד ניתן לקבל את הגמלה?

לאור כל אלו, מובן כי הורים לילדים עם אוטיזם זקוקים לתמיכה אדירה, הכוונת אנשי מקצוע וסיוע כלכלי. גמלת ילד נכה אוטיזם נקראת כך מכיוון שבביטוח הלאומי היא נחשבת לקצבת נכות, הניתנת לילד מאובחן החל מגיל 91 ימים ועד גיל 18. בנוסף, יהיה הילד זכאי לשירותי חינוך מיוחד עד גיל 21 ולאחר מכן, יוכל להשתלב באחת מהמסגרות הרבות המעניקות מענה לכל רמות התפקוד.

כדי לקבל את הקצבה נדרשים אבחונים מאנשי מקצוע כגון: פסיכיאטר, פסיכולוג קליני\שיקומי\חינוכי, אבחון רפואי מנוירולוג או רופא שיקומי, דו"ח המפרט את כלי האבחון, דו"ח תפקודי-חינוכי אשר אינו נחשב חובה אך מומלץ מכיוון שכל מסמך שכזה, יסייע לשכנע את הבירוקרטיה שאכן קיים צורך בקצבה. בנוסף, חשוב למלא את הטפסים מאתר הביטוח הלאומי במדויק.

על האתגרים בקבלת גמלת ילד נכה אוטיזם

בשל הקשיים הרבים עמם מתמודדת המשפחה, היה ניתן לצפות כי חברות הביטוח יקלו מאוד ויבואו לקראת המשפחה. בפועל, קבלת הקצבה היא אתגר בירוקרטי לא פשוט. על ההורים לספק תיעוד מקיף ומדויק לצד דו"חות רפואיים המוכיחים את חומרת מצבו של הילד. בנוסף, התהליך עלול להימשך זמן רב ועד לרגע שבו תתקבל ההחלטה הנכונה, יעברו לעתים חודשים רבים.

הסיבה לכך היא שכפי שצוין לעיל, אוטיזם הוא ספקטרום עצום – ישנם ילדים המסוגלים לתפקד עצמאית ואילו אחרים, עושים זאת אך בהכוונה וסיוע ללא יכולת אמיתית להבין מדוע. בעיקר כשמדובר בילדים מסוג זה, קשה להורים להסביר מדוע הם זקוקים לסיוע. הם אינם אנשי טיפול ואינם מכירים את ההגדרות, כך שהם עלולים להתקשות לתאר במדויק ובעיקר באופן מספק, את מצבו של הילד.

חשוב לציין שעל אף האתגרים, גמלת ילד נכה אוטיזם יכולה לעשות שינוי אמיתית ולהקל רבות על המשפחות. התמיכה הכלכלית מסייעת עלויות טיפולים ושירותים מיוחדים כגון ריפוי בעיסוק ובדיבור, ועוד. שירותים יקרים אשר להם, השפעה חיובית ואיכותית על התפתחות הילד. הפיצוי הכספי יוכל להעניק למשפחות גמישות ואפשרות בחירה בין טיפולים, לשכור מטפל פרטי ועוד. כאמור, קצבה משנה חיים.

אל תתמודדו עם הבירוקרטיה בעצמכם

כעת כשאתם יודעים הכל על גמלת ילד נכה אוטיזם ברור לכם שעליכם לדרוש את זכאותכם המלאה לקצבה. בין אם הגשתם בקשה בעבר ובין אם לא, כדאי שתקבלו ליווי צמוד מעורך דין המתמחה ובקיא בהליכים אלו, מכיר מקרוב את הגורמים הבירוקרטיים ויודע כיצד להכין בקשה מפורטת ומדויקת אשר אינה משתמעת לשתי פנים.

בפני המשפחות קיים קושי לתאר במדויק ובאופן מספק את מצבו של הילד.. הם חיים את ההתמודדות עם הקשיים הנובעים מאוטיזם בכל יום מחדש ובכל זאת – בעיקר כאשר הילד כן מסוגל לתפקד עצמאית, כמעט תמיד אינם מצליחים למצוא את המילים הנכונות להסביר מדוע הם זקוקים לסיוע.

בשורה התחתונה, לגדל ילד עם אוטיזם זו משימה לא פשוטה מחד, ועם זאת ממלאת את הנפש. עולמם של ילדים אלו הוא קסם של ממש והם תמיד שמחים לחלוק אותו. עם זאת, בעיקר בדרגות התפקוד הנמוכות, זקוקו המשפחות לליווי מקצועי, תמיכה וסיוע ככל האפשר. אל תהססו לפנות לעזרה, אל תהססו לדרוש את המגיע לכם. צרו קשר לפרטים נוספים.

שאלות נפוצות

גמלת ילד נכה אוטיזם מבוססת על האבחנה של הילד, רמת הנכות והצורך הכלכלי של הילד.

הקצבה לילד נכה עם אוטיזם נועדה לתמוך בצרכים ובהוצאות הנוספות הקשורות למוגבלותו. זה יכול לשמש עבור טיפולים, חינוך מיוחד, עלויות רפואיות, ציוד מסתגל ותמיכות נחוצות אחרות.

הורים יכולים בדרך כלל להגיש בקשה לקצבה לילד נכה עם אוטיזם דרך סוכנויות ממשלתיות או מחלקות המטפלות בקצבאות נכות. ייתכן שהם יצטרכו לספק תיעוד רפואי, מידע פיננסי ופרטים רלוונטיים אחרים ומומלץ להיעזר בשירותיו של עורך דין המתמחה בתחום.

כדאי לדעת

לקוחות ממליצים

רועי לייכטמן, משרד עורכי דין
רועי לייכטמן, משרד עורכי דין
48 Google ביקורות
Yury Kozhevnikov
Yury Kozhevnikov
2023-01-22
עו"ד קפדני ומדויק מי שצריך טיפול אישי וחם - זה המקום
Ilya Abramovich
Ilya Abramovich
2023-01-10
המלצה חמה על עורך דין מעולה רועי לייכטמן, מומחה אמיתי בתחום מיצוי זכויות מול חברות הביטוח, מציג את כל האפשרויות בבירור, לא מוותר ונלחם עד הניצחון במקום שאחרים מוותרים. קיבלתי יחס אישי, מענה מהיר לכל פניה במשרד ובנייד, במילה אחת השירות ״חוויה״. המון תודה, תמשיך ותצליח :)
Haim Zazrin
Haim Zazrin
2023-01-07
פנינו לעו''ד רועי לייכטמן בעקבות רטיבויות במוקדים שונים שהיו לנו בבית מהשכן.רועי הפגין כישרון, ויכולות, להגיע לתוצאות המקסימליות בקבלת העזרה בדרך היעילה והמהירה , לעשיית הצדק בנתינת פסק הדין שזכינו בו , וכן היחס האישי שקיבלנו. ממליצים בחום על עו''ד רועי לייכטמן לייצג במיקרים דומים ובמיקרים הרבים האחרים שיש לרועי את ההתמחות בהם מש' זזרין
Yali Gold
Yali Gold
2023-01-04
עורך דין רועי ליכטמן טיפל בתיק שלי במקצועיות ובמסירות שאין כמוה. שמו יכול להכנס למילון תחת הגדרות אלו. תותח כבד, דאג לכל הפרטים הקטנים תוך כדי קשר אישי ויחס חברי. רועי הגיע לעסקה מול בית המשפט שלא נופלת ממדהימה ועשה את הבלתי אפשרי. על הכל אני מודה לו בצורה שלא תתואר. מלך
lilach kantarovich
lilach kantarovich
2022-12-12
ממליצה בחום על עו"ד רועי לייכטמן. קיבלתי מענה אישי וליווי מקצועי, מהיר ובנוסף, יחס יוצא מהכלל.
עודד חן
עודד חן
2022-08-30
הטיפול היה מקצועי ומהיר . אני מאוד מרוצה מהתוצאות. יישר כוח רועי.
ליאל גלעדי
ליאל גלעדי
2022-08-25
ייעץ לנו במקצועיות ואדיבות, מומלץ בחום
יובל שלם
יובל שלם
2022-08-22
רועי טיפל באופן מהיר ומקצועי בתיק בענין נזקי הרכוש שלנו. היינו מרוצים מאד גם מהשרות, מהמקצועיות ומהתוצאה של התביעה.
tali avraham
tali avraham
2022-06-20
עו"ד מקצועי קשוב ונותן מענה מיידי בקי ברזי הביטוחים והתנהלות מול חברות הביטוח
שני בר
שני בר
2022-04-01
ממליצה בחום. הגעתי למשרד של רועי לאחר המלצה, קיבלתי יחס רגיש ואישי מצד רועי שליווה ותמך לאורך כל הדרך, תמיד עדכן ושיתף בכל. אני מרגישה שהוא נלחם ובסוף התוצאה הייתה מעבר לכל הציפיות שלי ובדיוק בזמן. תודה על הכל!
[grw place_photo="https://law-rl.co.il/wp-content/uploads/2020/06/F2.jpg" place_name="רועי לייכטמן, משרד עורכי דין" place_id="ChIJr2p00ktLHRURGEDkv4lkJ5M" reviews_lang="iw" pagination="5" text_size="120" refresh_reviews=true lazy_load_img=true reduce_avatars_size=true open_link=true nofollow_link=true]

אודות הכותב: עו"ד רועי לייכטמן 

לעו"ד לייכטמן ניסיון רב בייצוג ובהבנת האינטרסים הן של המבוטחים והן של חברות הביטוח. הוא פתח משרד ומשתמש בידע ובניסיון הרב שצבר על מנת להפיק את המיטב עבור לקוחותיו. כיום, עו"ד לייכטמן מייצג אך ורק תובעים פרטיים, עוסק בייצוג משפטי לנפגעים בתחום הנזיקין והביטוח ודואג לאינטרסים של מבוטחים רבים שנדחו ע"י חברות הביטוח ולא זכו לממש את זכאותם.

כתבו עלינו

נושאים נוספים

תביעת ביטוח סיעודי אוטיזם

הורים רבים לילדים הנמצאים על הרצף האוטיסטי אינם תמיד מודעים לזכויות וההטבות שבאפשרותם לקבל מהמדינה ומגופים שונים, על מנת לקבל מענה מיטבי לצרכיהם המיוחדים של

קרא עוד »

ביטוח סיעודי אוטיזם

אוטיזם הוא שורה של הפרעות אשר המשותף להן, הוא קושי באפשרות לייצר ולקיים אינטראקציה חברתית ותקשורת עם הסביבה. בישראל, במערכת החינוך בלבד לומדים למעלה מ-40,000

קרא עוד »

תביעת סיעוד רטרואקטיבית

התקופה שבה מצבו של קרוב משפחה אהוב משתנה באופן דרסטי, הינה עמוסה רגשית ודורשת אין סוף משימות שקשורות למצב ולטיפול הרפואי. זו הסיבה שבגללה נזכרים,

קרא עוד »

אלצהיימר ודמנציה

החיים עלולים להפגיש את רובנו עם לא מעט הפתעות שונות לאורכם. כאשר נתקלים בתסמינים של דמנציה או באבחנה למחלת אלצהיימר, אין ספק שמדובר ברוב הפעמים

קרא עוד »

עורך דין לדיני ביטוח

דיני ביטוח תופסים, ללא כל צל של ספק, תפקיד מכריע בהגנה על זכויות של אנשים פרטיים ואינטרסים שלהם ושל עסקים בכל הנוגע לתביעות ומחלוקות מול

קרא עוד »

חוק סיעוד לקשישים

מי מאיתנו לא היה מבקש להבטיח את עתידו הכלכלי? הרי רובנו עובדים לא רק בשל הרצון העז לפתח קריירה או להתפרנס, אלא גם כדי לתכנן

קרא עוד »

מה זה סיעוד

מצב סיעודי מתייחס למצב רפואי או מחלה הדורשים טיפול ותמיכה בחולים סיעודיים מתמשכים. מצבים אלו משפיעים לעתים קרובות על מבוגרים ואנשים עם מחלות כרוניות נלוות,

קרא עוד »

זכויות חולי אלצהיימר

לא מעט מחלות עלולות לגרום לירידה דרסטית בתפקוד הגוף. אף מערכת בגוף האדם אינה חסינה בין אם מדובר במערכת העיכול, מערכת הראייה וכמובן מוח האדם.

קרא עוד »

ביטוח לאומי גמלת סיעוד

ברגעים מורכבים של החיים כולנו, ככל הנראה, נצטרך כתף תומכת ועזרה פיזית. כאשר מדובר במקרים של בני הגיל השלישי, אלה זכאיים לגמלת סיעוד. מקרי סיעוד

קרא עוד »

טופס גמלת סיעוד

המוסד לביטוח לאומי נועד להבטיח בסיס כלכלי עבור אוכלוסיות חלשות אשר מצויות במצוקה יומיום.  כחלק מהמדיניות החברתית בישראל קבע המוסד לביטוח לאומי את חוק הסיעוד.

קרא עוד »

ביטוח סיעוד דרך קופות החולים

בעשורים האחרונים תוחלת החיים עלתה וכפועל יוצא מזה הסיכויים של האוכלוסייה הוותיקה להיות במצב סיעודי עלו. לכן הורחב חוק בריאות ממלכתי המציע לכלל האזרחים בישראל

קרא עוד »

המלצות מלקוחותינו

Yael M
Yael M
01.05.2021
קרא עוד
יש הרבה עורכי דין, אבל למצוא אחד שהוא גם מקצועי מאוד, גם עם שירות אישי ואיכפתיות אמיתית ללקוח – זו כבר משימה קשה. שוחחתי עם הרבה לפני שהגעתי לרועי, ובשיחה הראשונה הבנתי שיש מי שידאג לאינטרסים שלי . שישי מי שמבין את הצרכים שלי וגם לאחר מכן ראיתי בפועל את היכולות המקצועיות והניסיון הרב שיש לו . ממליצה בחום !!!
סבטלנה פנחסוב
סבטלנה פנחסוב
08.05.2021
קרא עוד
רציתי להודות לך על המקצועיות ברמה הגבוהה ביותר לה זכיתי ממך, על היחס, המענה המהיר לכל שאלה שהייתה לי לאורך כל התקופה שייצגת אותי. האמת יצאה לאור בפסק הדין שקבלנו ! שמחה שבחרתי בך כמי שייצג אותי במשפטי זה. יישר כח, סבטלנה פנחסוב/פתח תקווה
Galit Lavi
Galit Lavi
17.09.2019
קרא עוד
ברצוני להודות לעו"ד רועי לייכטמן על טיפולו המסור והמקצועי בתיק התביעה שלי לאורך כל התהליך. הגעתי לפגישה הראשונית עם עו"ד לייכטמן כשאני לחוצה וחוששת מכל המצב שהייתי בו. הוא הקשיב בקשב רב לכל השתלשלות המקרה שלי. הרגיע אותי והסביר לי בסובנות מהי הדרך הנכונה לפעול. בתוף זמן קצר עו"ד לייכטמן הגיש את כתב התביעה וזירז את כל התהליך שבא בעיקבותיו. בכל שלב שפעל הוא יידע אותי על כך והסביר לי מה הולך לקרות. במידה והיו לי שאלות הוא תמיד היה זמין לענות לי. לאורך כל הדרך הוא היה אנושי ונעים ובהחלט שינה את המחשבה שלי על עורכי דין. אני ממליצה בחום על שירותיו ויודעת שאם חלילה אזדקק שוב לעו"ד לא אחשוב פעמיים ואפנה אליו שוב.
Ira Agranat
Ira Agranat
17.05.2019
קרא עוד
ברצוני להודות לעו"ד רועי לייכטמן על טיפול מסור ונכון בתביעת נזיקין הקשורה לת. דרכים שעברתי. מדובר בעו"ד מקסים. מקצועי מאוד (ידע וניסיון רב בעולם הביטוח) ולא פחות חשוב אנושי ונעים, הטיפול היה זריז מעבר לכל הציפיות. שוב תודה גדולה 😊 ממליצה בחום !!!
Avihay Doron
Avihay Doron
08.08.2018
קרא עוד
שירות מדהים ! תוצאות אפילו עוד יותר !
Ofir Seidner
Ofir Seidner
04.01.2019
קרא עוד
טיפול ושירות מהמעלה הראשונה.
Mor Atia
Mor Atia
28.05.2018
קרא עוד
משפטן מהמוכשרים בארץ , אלוף אמיתי ! מאוד מומלץ !!
Hila Edri
Hila Edri
04.01.2019
קרא עוד
מקצועי יצירתי ואנושי ! עורך דין מוביל בתחומו !
Roey Cohen
Roey Cohen
24.05.2018
קרא עוד
רועי לייכטמן הינו עורך דין מהשורה ה-1 ובעל יכולות משפטיות יוצאות דופן. כמו גם בעל ניסיון עשיר ומרשים. כל זאת , מבלי לגרוע מעצם היותו אדם טוב ונעים ונוח לבריותץ מומלץ לכל דיכפין לשאול, להתייעץ ולהתרשם ואף לשכוא את שירותיו
Aviv Albonher
Aviv Albonher
04.01.2019
קרא עוד
קודם כל מיקצועיות ואמינות. ובנוסף מגיע קשר אישי חם ויכפתיות ....
Yoel Padel
Yoel Padel
09.05.2018
קרא עוד
רועי עומד בלו"ז שנקבע (מלבד סיטואציות שאין תלויות בו) אמין. ישר. עומד במילתו. מומלץ בחום !!!!
Hanan Harush
Hanan Harush
24.05.2018
קרא עוד
יש יותר מחמישה כוכבים ??? אלוףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףף
Kobi Fogel Shashouaua
Kobi Fogel Shashouaua
24.05.2018
קרא עוד
ממליץ על רועי בחום, מקצועי, הוגן, שירותי. יש על מי לסמוך !
מירי לייכטמן
מירי לייכטמן
מירי לייכטמן
קרא עוד
מצויין !
הקודם
הבא

תנו לי להילחם עבורכם!

מלאו פרטיכם לייעוץ ראשוני ללא התחייבות!

[leadercf7 campid="9628"]

תודה שנרשמת

ניצור קשר בהקדם

ייתכן ומגיע לך הרבה כסף!

בדיקה להערכת סיכויי תביעתך ללא התחייבות!

סמן/י את הצורך

מלא פרטיך

ואצור קשר מיידית: