סיעוד ילדים

מחפשים מידע בנושא תביעות סיעוד ילדים? אנו נוטים לחשוב כי מצב סיעודי קורה אך ורק לקשישים אך המציאות מלמדת כי הורים רבים נדרשים להתמודד עם ילדים במצב סיעודי. המצב הסיעודי יכול להיות  עקב תאונה או אבחנה לאוטיזם או תסמונת דאון המונעת מהילד את היכולת לתפקד. המשותף לכל אלו הוא שחשוב לדעת כי לילד ולהוריו יש מגוון דרכי פעולה וזכויות רבות שניתן לממש על פי החוק!

קצבת ׳ילד נכה׳ מן המוסד לביטוח לאומי

הורים רבים אינם מודעים לזכויות המגיעות להם מקצבת ׳ילד נכה׳, המשולמת על ידי המוסד לביטוח לאומי. הקצבה תשולם לאחר הגשת תביעה והכרה בזכאות הילד החל מגיל 3 חודשים ועד גיל 18 (לאחר מכן ניתן לעבוד קצבה אחרת כמו נכות כללית ושירותים מיוחדים). מדובר בקצבה חודשית המשולמת לילד של מבוטח תושב ישראל, כאשר הילד נמצא בישראל ובגין מחלות ובעיות שונות המוגדרות על ידי המוסד לביטוח לאומי כדוגמת אפילפסיה, שיתוק מוחין, אלרגיה מסכנת חיים, ליקויים נפשיים, סרטן, מוגבלות שכלית והתנהגותית ועוד.

מדובר בסכומים לא מבוטלים שיכולים לנוע בין 1,268 ₪ ועד לסכום של 4,773 ₪ בכל חודש (במקרים קשים של ילד מונשם או כאשר יש יותר מילד אחד שזכאי לקצבה ניתן לקבל קצבה מוגדלת).

כתבה מערוץ 13 בה מסביר עו"ד רועי לייכטמן על תביעות סיעוד וחשיבותן

הטבות נוספות

כמו כן, חשוב לדעת שיש מצבים בהם ניתן לקבל בנוסף לקצבת הנכות גם זכאות לקצבת ניידות. יש מקום לבדוק האם ההורים  זכאים לנקודות זיכוי במס הכנסה בגין מצבו הרפואי של הילד, לסל שירותים מטעם משרד הבריאות ופיצוי מפוליסות הסיעוד ילדים שנרכשו באופן פרטי עבור הילד או שהילד צורף לפוליסת הסיעוד באמצעות קופת החולים.

קצבת סיעוד עקב ביטוח סיעודי בקופת החולים או בהתאם לפוליסת ביטוח פרטית

ניתן לצרף  ילד לביטוח סיעודי בקופת החולים. לפיכך, מצב בו ילד מבוטח בפוליסת סיעוד ילדים הינו מצב שכיח מאוד. הבעיה מתחילה בכך שהורים רבים כלל אינם מודעים לזכויות המגיעות להם מפוליסת הסיעוד. בנוסף, לא מעט הורים מבטחים את ילדיהם בפוליסת סיעוד פרטית אשר יכולה להעניק לילד פיצוי כספי במצב שבו הוא הופך סיעודי אך לא יודעים כיצד להתמודד עם חברות הביטוח ועם כלל הסעיפים הרבים הרשומים בפוליסת הסיעוד.

מהו מצב סיעודי 

פוליסת הסיעוד ילדים מכירה במצב סיעודי ומזכה בתשלום חודשי, בהתקיים אחת מבין שתי החלופות הבאות: 

חלופה ראשונה, העדר יכולת לבצע את פעולות היום יום הבסיסיות ביותר (Activities of Daily (Living – “ADL”  הכוללת שש פעולות: התניידות באופן עצמאי, אכילה, שליטה בסוגרים, רחצה, קימה משכיבה או ישיבה, התלבשות והתפשטות.

חלופה שנייה, מתייחסת למצב המוגדר בפוליסה “תשישות נפש” בו בשל מצב דמנטי יש ירידה בזיכרון, בהתמצאות במקום ובזמן, פגיעה ביכולת התובנה ובשיפוט אשר אינם מאפשרים להישאר ללא השגחה במרבית שעות היממה. 

ילדים רבים אינם עונים להגדרה למקרה דמנטי אך בלתי אפשרי להשאיר אותם ללא השגחה בעת רחצה וזאת בשל העדר המודעות לסכנה מפני פתיחתו מים רותחים על גופם או שלא ידעו כיצד להתאם את בגדיהם לתנאי מזג האויר, אינם שולטים על הסוגרים וחלקם סובלים מסכנת חנק בעת האכילה. כמו כן, ישנם ילדים אשר סובלים מקושי בביצוע פעולת ההליכה או המעברים וזקוקים לעזרת הזולת. 

אז כיצד מקבלים תשלום ומה עושים אם התביעה שהגשנו נדחתה?

על מנת לבחון את הזכאות לקבלת תגמולי ביטוח, הנכם מוזמנים לפנות למשרדנו. לעורכי הדין שלנו ניסיון יחודי לאחר שבעבר ייצגו את חברות הביטוח ומכירים היטב את ה”שיטות” שנועדו לדחות את תביעותיכם. יש לנו ניסיון רב בתחום ואנו נדאג לכך שתקבלו את מלוא הזכויות המגיעות לכם! 

אנו מתגאים בזכות שניתנה לנו לייצג מבוטחים רבים שנקלעו למצב סיעודי, קל וחומר כאשר אנו עוסקים בילדים במצב סיעודי. 

משרדנו נרתם למאבק שלכם ועורכי הדין ישמחו לבחון את המקרה שלכם ולתת לכם ייעוץ ראשוני ללא כל התחייבות וללא תשלום בכל הנוגע לתביעות סיעוד ילדים!!!

לכן, אם הגשתם תביעה והיא נדחתה או אם בכוונתכם להגיש תביעה, אל תהססו ופנו למשרדנו לקבלת ייעוץ. אנו במשרד עו״ד רועי לייכטמן נבחן את סיבת הדחייה, ובמידת הצורך נגיש תביעה לבית המשפט ונייצג אתכם עד לקבלת הפיצוי המתאים עבורכם.

נושאים נוספים

העסקת עובד זר ללא היתר

מדיניות ההגירה של מדינת ישראל מצמצמת מאד את האפשרות להעסיק עובדים זרים. על מנת להעסיק באופן חוקי עובד זר נדרש מעסיק להחזיק בהיתר להעסקת עובד

קרא עוד »

פיטורי עובדת בהריון

השוני המובנה בין גברים לנשים הביא את המחוקק לחוקק חוק מגן אשר אמור לקדם שוויון זכויות בעבודה ולמנוע ככל הניתן פגיעה בנשים באחת התקופות הרגישות

קרא עוד »

עורך דין עובדים זרים

במה שונה העסקת עובד זר מעובד ישראלי? למה צריך לשים לב כאשר אנו מעסיקים עובדים זרים? ומדוע בכלל צריך עורך דין העוסק בעובדים זרים? מבחינות

קרא עוד »

שימוע לפני פיטורים

הליכי פיטורים הם אף פעם לא נעימים לאף אחד מהצדדים. החוק אינו מגדיר כיצד יש לעשות זאת, ובארגונים קטנים, אך לא רק, נתקלים מעסיקים רבים

קרא עוד »

זכויות עובדים

ייצוג בתביעות עבודה למשרדנו נסיון עשיר בייצוג עובדים בתביעות נגד מעסיקיהם ואנו מתמחים בניהול תביעה מהירה ואגרסיבית תוך הקפת מלוא הזכויות המגיעות לעובד מכוח חוקי

קרא עוד »

זכויות מעסיקים

העסקת עובדים זרים להעסקת עובד זר אם בתחום הסיעוד, הבניין או החקלאות ואם בכל תחום אחר ישנן השלכות השונות במידה רבה מהעסקת עובד ישראלי. על

קרא עוד »

תנו לי להילחם עבורכם!

מלאו פרטיכם לייעוץ ראשוני ללא התחייבות!

תודה שנרשמת

ניצור קשר בהקדם

מלא פרטיך

ואצור קשר מיידית: